Контратаки ЗСУ в Бахмуті, це елементи мобільної оборони — Череватий

. Український військовий на передовій у Бахмуті, Донеччина, Україна, 10 квітня 2023 рік. Фото: AP/Libkos

Збройні Сили України періодично атакують окупантів у Бахмуті, коли бачать можливість провести штурм без суттєвих втрат зі свого боку. Це елементи мобільної оборони, завдяки якій ЗСУ утримує місто вже 9 місяців. Наразі терористична організація "Вагнер" залишається основною штурмовою силою в спробах окупантів захопити Бахмут.

Про це в телемарафоні "Єдині новини" розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

"В традиції російських можновладців, постійно встановлювати цілі до якихось дат. Правда ці традиції круто міняють Сили Оборони України. Вони скоро встановлять рекорд Гіннеса, по перенесенню дат", — повідомив Сергій Череватий.

Череватий нагадав, що перші дати "взяття Бахмута" були ще в липні 2022 року. До кінця березня росіяни планували окупувати всю територію Донецької області.

Сергій Череватий додав, що повідомлення про невеликі контрнаступи ЗСУ у Бахмуті, це прояви "мобільної оборони". Військові на місцях маневрують, та атакують, коли мають слушну нагоду та бачать, що це можна зробити без суттєвих втрат.

"За цю добу 106 окупантів знищено на напрямку Бахмута. 126 зазнали поранення, абсолютна більшість з терористичного угрупування Вагнера. Відбулось 17 боєзіткнень", — розповів Сергій Череватий.

На Лимано-Куп'янському напрямку, другому "найгарячішому" після Бахмута, навпаки діють переважно регулярні військові формування РФ, зокрема повітряно-десантні, танкові та механізована підрозділи.

"За цю добу 4 спроби штурмувати наших позиції. 451 обстріл з усіх типів артилерії та калібрів. знищено 29 окупантів, 84 зазнали поранень", повідомив Сергій Череватий.

За словами Череватого, недавній візит Сирського у Бахмут дуже важливий, оскільки командувач особисто бачить ситуацію на місці, спілкується з командира напрямків та окремих підрозділів, та може давати вказівки по покращенню вибудування оборони.

"Коли ти маєш постійний зворотний зв'язок. Коли ти надаєш допомогу, як методичну, як командир з великим досвідом, і відчуваєш фідбек від військ, ти приймаєш правильні рішення, які дозволяють краще бити ворога", — заявив Сергій Череватий.

Що відомо про ситуацію в Бахмуті

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram