З грудня у війні проти України загинули понад 20 тисяч російських військових — Білий дім

. Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, фото: AP

За останні п'ять місяців війни проти України Росія втратила понад 100 тисяч осіб, переважно у боях навколо Бахмута. Понад 20 тисяч з них — загиблі, ще 80 тисяч російських військових поранені.

Про це сказав координатор Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі, передає АР.

Оцінка США базується на нещодавно розсекречених даних американської розвідки. Однак Кірбі не уточнив, як саме розвідка отримала наведені дані.

Майже половина загиблих з грудня — це найманці із ПВК "Вагнер", багато з них — колишні в'язні, сказав Кірбі.

За його словами, сили ПВК "Вагнер" були "кинуті в бій і без достатньої бойової підготовки, бойового керівництва чи якогось відчуття організаційного командування та контролю".

Кірбі зазначив, що кількість втрат росіян у "цьому маленькому містечку Бахмут" відповідає деяким із найзапекліших періодів бойових дій під час Другої світової війни.

"Це втричі більше, ніж кількість убитих під час бойових дій Сполучених Штатів під час кампанії на ГуадалканаліБитва за Гуадалканал — перший великий наступ союзників проти Японії під час Другої світової війни. Військова кампанія, що відбувалася з 7 серпня 1942 по 7 лютого 1943 року на Тихоокеанському театрі воєнних дій.Бойові дії між силами союзників та Японської імперії відбувалися на землі, у повітрі, на воді й під водою. Головні бої розгорнулися на острові Гуадалканал (Соломонові острови) та навколо нього. Японці втратили під час боїв за острів 24,6 тисячі людей, понад 40 кораблів і 4 підводні човни.США втратили 6696 осіб убитими та пораненими, та 25 кораблів. під час Другої світової війни, і це було протягом п’яти місяців", — сказав Кірбі.

Водночас він відмовився повідомити, скільки українських військовослужбовців було вбито або поранено в ході бойових дій.

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі у листопаді заявляв, що як РФ, так і Україна за перші вісім місяців війни втратили по 100 тисяч вбитих і поранених військових.

Що відомо про втрати Росії у війні проти України

За даними Генштабу ЗСУ, станом на ранок 1 травня загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 190 960 військовослужбовців. За добу російське військо втратило 450 військових.

Читайте також

Нічна ракетна атака по Україні, удар по Чернігівщині та Павлограду, контратака в Бахмуті. 432 день війни. Онлайн