"Я кричав: допоможіть! З усіх сил кричав". Ракетний обстріл Костянтинівки: спогади тих, хто вижив

Будівля соціальної установи в Костянтинівці, де 24 березня від ракетного удару армії РФ загинули троє переселенок з Бахмута. Костянтинівка, 24 березня. Фото: Суспільне Донбас/Андрій Резніков

Від ракетного удару по Костянтинівці 24 березня загинули жінки, які через війну втекли з Бахмута до більш спокійного міста Донецької області. За словами директорки центру обліку бездомних, на цей момент в закладі жили лише ті, хто виїхав саме з бахмутського напрямку — зокрема, і люди, яких евакуювали із пораненнями і які після лікування не мали можливості винаймати житло. Російська армія вдарила ракетою вночі, поціливши в частину будівлі, де перебували п'ятеро переселенців. Як згадують нічний удар ті, кому пощастило вижити — репортаж Суспільного.

"Я кричав: допоможіть! З усіх сил кричав", — так про ракетний удар згадує Ігор.

Він оговтується після операції на внутрішніх органах.

Вночі російська ракета влучила в міський центр обліку бездомних осіб, який був також "пунктом незламності".

Разом з дружиною Ігор переїхав з Бахмута до Костянтинівки в січні. З-під завалів чоловіка дістали рятувальники.

"Спершу повилітало скло від одного “прильоту”. А другий “прильот” — стеля обвалилась на нас і нас засипало. Попадало все на нас", — описав події поранений.

Стан чоловіка, за словами лікар т.в.о. завідувача хірургічного відділення Костянтинівської міської лікарні Юрія Мишастого, важкий: "У нього пошкоджені кілька внутрішніх органів. Зараз він прооперований і перебуває на лікуванні в хірургічному відділенні".

Кімната в центрі обліку бездомних, який зруйнувала російська ракета 24 березня 2023 року. Фото: Суспільне Донбас/Андрій Резніков

Вісім зруйнованих кімнат, вибиті вікна та розкидані речі. Такий вигляд зараз має центр обліку бездомних осіб. Близько першої години у нього влучила російська ракета.

Олександр працівник центру. Цієї ночі він був на чергуванні. Чоловік чув два вибухи, після чого побачив стовп пилу. Коли зрозумів, що влучили в будівлю, викликав рятувальників.

Під час пошукових робіт Олександр вказував на ймовірні місця знаходження людей під завалами.

"Після першого вибуху мене відкинуло на підлогу і в коридор. А вже другим вибухом мене по коридору кинуло. Було це, я дістав з кармана телефон, о 00:52 і о 01:07, — пригадує ніч обстрілу сторож Костянтинівського центру обліку бездомних осіб Олександр.

"Я їх всіх знав особисто, я ліхтариком світив, і коли по одному доставали, казав хто це", — додає чоловік.

Внаслідок влучання ракети половина будівлі повністю зруйнована. Саме в цій частині жили загиблі жінки.

Руїни будівлі, де жили переселенці з Бахмута. Фото: Суспільне Донбас/Андрій Резніков

З-під завалів жінок дістали мертвими, розповідає соцпрацівниця Валентина Славгородська.

"Перших знайшли протягом години. Останню шукали години півтори. Та навіть, якщо б її знайшли за п’ять хвилин, шансів не було. Це було саме те місце, епіцентр, де був вибух. Двоє з них не мали документів. Вони приїхали постраждалі з міста Бахмут. Лежали в хірургії, у однієї жінки була розірвана щока", — розказує соціальна працівниця Костянтинівського міського центру обліку бездомних осіб Валентина Славгородська.

За словами директорки Костянтинівського центру обліку бездомних осіб Ольги Красікової, у пункті ще вчора жили 9 людей з Бахмута. Люди у центрі живуть тимчасово, чекаючи на евакуацію, каже директорка. Але саме ці п’ятеро їхати не хотіли:

"Неодноразово їм пропонували поїхати в евакуацію. Бачили, що прильоти всюди. Було поставлене питання так: якщо ви нас звідси попросите, ми підемо до Бахмута пішки, але нікуди не поїдемо".

Два тижні тому кореспондент Суспільного Донбас побував у центрі. У цьому матеріалі — кімната, куди влучила ракета, ще ціла.

"Пункт незламності працювати не буде. Ми визначаємо інший пункт для евакуації. Будемо намагатись не залишати навіть вночі. Будемо навіть вночі евакуйовувати осіб з активних бойових дій", — розказав начальник Костянтинівської міської військової адміністрації Олексій Рослов.

Трьох жінок і кота Шкета вбила російська ракета. Ще двох чоловіків госпіталізовано до лікарень Костянтинівки та Дніпра. За словами Рослова, армія РФ стріляла по місту ракетами “С-300”.

Читайте також: Як у Костянтинівському центрі обліку бездомних допомагають переселенцям

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram