Доступ до ліків обмежений, більше хронічних захворювань. Лікарі-волонтери на Донеччині працюють у мобільній амбулаторії

. Фото: Associated Press

Майже 50 пацієнтів у Хрестищі неподалік Слов'янська у неділю, 19 березня, оглянули лікарі-волонтери на Донеччині в мобільній амбулаторії. Такі медичні пункті українсько-ізраїльської місії "Фріда Україна" працюють вздовж лінії фронту. Яких лікарів не вистачає нині на Донеччині та як війна впливає на здоров'я жителів — далі у репортажі.

79-річна Марія Гребенко прийшла на прийом до лікарів мобільної амбулаторії. За її словами, сільську лікарню розбили російські снаряди, тому за медичною допомогою треба їхати до Слов'янська.

Фото: Associated Press.

"Лікаря немає, ми без лікаря. Нас залишили просто сам на сам, ніхто не працює, ніхто не допомагає нам. Мені солдати допомогли діда поховати, не залишили в важку хвилину", — розповіла жінка.

Загалом у Хрестищі працюють 14 лікарів-волонтерів. Такі мобільні бригади ведуть прийом у прифронтових містах і селах, за день до них звертаються від кількох десятків до 250 пацієнтів.

Фото: Associated Press.

"На жаль, вони не мають доступу до спеціалістів, що дуже сумно, тому що іноді їм потрібна відповідна консультація лікаря. В основному люди хочуть потрапити на прийом до офтальмолога, ендокринолога, кардіолога. Це найбільш затребувані спеціальності", — розповів кардіолог Богдан Авраменко.

За його словами, лікарі намагаються повертатися до кожного населеного пункту раз на місяць. Команда також проводить ультразвукові дослідження та щеплення дітей.

Фото: Associated Press.

"Зараз обмежений доступ до ліків спричиняє більше хронічних захворювань і їх загострення, що дуже погано для пацієнтів. Такі прості захворювання, як гіпертонія, діабет можна лікувати дуже простими ліками. Це дуже дешеві ліки, але люди не можуть їх отримати. Також ми починаємо діагностувати багато раку", — зазначив лікар.

Фото: Associated Press.

Як розповіли лікарі-волонтери, у мобільній амбулаторії вони працюють здебільшого у вихідні, бо мають основну роботу. У Хрестищі ж у 19 березня оглянули майже 50 пацієнтів.

Читайте також

"Мінно-вибухові травми дуже підступні": лікарі хірургічного відділення у Кураховому про роботу у прифронтовій громаді

На Донеччині у єдиному перинатальному центрі з початку року народилося 108 дітей

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram