Російські окупанти вивезли з Маріуполя понад тисячу дітей — радник мера

. Маріуполь. Фото: Telegram / Маріупольської міської ради

З Маріуполя російські окупанти вивезли до Росії понад 1300 дітей, повідомив під час телемарафону радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"За даними російських чиновників, з міста вивезено більше ніж 1300. Повертати дітей росіяни не збираються. 80% вивезених дітей розподілені по російських сім'ях за введеною спрощеною програмою по всиновленню, в тому числі й маріупольських дітей, вони пройшли процедуру всиновлення у Росії ", — розповів радник мера.

За його, словами в Україні справи про незаконну депортацію український дітей веде, зокрема, офіс омбудсмена та офіс першої леді.

"Росія приховує всю інформацію про українських дітей, тому це важкий процес. Ми боремось. У більшості вивезених дітей є батьки на території України", — зазначив Андрющенко.

Що відомо

  • В окупованому Росією Маріуполі лишається понад сто тисяч жителів, заявив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.
  • Маріуполь перебуває в блокаді російських військ із початку березня.
  • Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. При цьому 40% Маріуполя не підлягає відновленню.

Читайте також

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram