Окупанти незаконно вивезли 135 дітей з Донеччини до РФ

. Маріуполь травень 2022. Фото: Telegram/Петро Андрющенко

Російські окупанти незаконно вивезли ще 135 дітей з окупованих районів Донеччини до РФ. Серед вивезених дітей є трирічна дівчинка з Маріуполя. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"Дітям одразу видають російське громадянство та планують розселення по російським сім’ям в Астраханської, Воронезької, Курської, Московської, Мурманської, Нижньогородської, Омської, Пензенської, Ростовської, Рязанської, Самарської, Челябінської областях та в Москві", - повідомив він.

За інформацією Андрющенка, зараз дітей тримають у таборі під Москвою. Примусове вивезення дітей супроводжує дитяча омбудсменка РФ Марія Львова-Бєлова.

Що відомо

  • У травні 2022 року російські окупанти почали вивозити з Маріуполя дітей, які під час війни втратили або загубили батьків
  • 24 травня з Маріуполя до фільтраційного пункту в с. Безіменне Новоазовського району окупанти вивезли 346 маріупольців, зокрема 24 дитини.
  • З Маріуполя до фільтраційного табору 21 травня було депортовано 313 людей, зокрема 55 дітей
  • Понад 30 тисяч маріупольців військові Росії примусово депортували до РФ.  Про це розповів начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
  • Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. При цьому 40% Маріуполя не підлягає відновленню.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram