Маріуполь — найсмертельніше місце в Україні — ООН

. Маріуполь, фото: Маріупольська міська рада

Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет заявила, що найсмертельніше місце в Україні — це Маріуполь. Про це повідомили в Маріупольській міській раді.

"З лютого до кінця квітня Маріуполь, ймовірно, був найбільш смертоносним місцем в Україні. Інтенсивність та масштаби бойових дій, руйнувань, загибелі та поранень переконливо свідчать про серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та грубі порушення міжнародного права", — заявила Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет.

За її словами в Маріуполі підтверджена загибель 1348 мирних жителів, зокрема 70 дітей, але фактична кількість загиблих у багато разів більша.

Також Бачелет додала, що жителі провели понад місяць в облозі: у підвалах без води, тепла та медичної допомоги, в місті пошкоджені або зруйновані до 90% багатоповерхових будинків, а також до 60% приватних, були пошкоджені чи зруйновані всі лікарні.

"Не було води — люди вибігали до криниць або відкритих водосховищ, і по дорозі багато гинуло, багато жителів ще не поховано", — сказала Верховний комісар.

Також вона зазначила, що в Маріуполі велися обстріли з танків та важкої артилерії, використовувалися реактивні системи залпового вогню, реактивні снаряди та завдавалися удари з повітря.

"Евакуація мирних жителів Маріуполя здійснювалася протягом місяця. Місто залишили 350 тисяч людей. Вони були готові евакуюватися в будь-якому можливому напрямку, але не всі мали таку можливість", — розповіла Верховний комісар ООН з прав людини.

За словами Мішель Бачелет, нинішня ситуація у Маріуполі жахлива — у ВООЗ попереджають про небезпеку спалаху інфекційних захворювань, зокрема холери.

Що відомо

  • У тимчасово окупованому Маріуполі люди продовжують ховати померлих у дворах. Загалом причини смерті наразі невідомі, але вони не мають насильницький характер.
  • Щоденний побут маріупольців організований на вулиці — радник мера
  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • Потужність снарядів у тротиловому еквіваленті, якими російські окупаційні війська обстрілювали Маріуполь, більша за потужність ядерної бомби, яку скинули на Хіросіму.
  • Кількість загиблих внаслідок авіаудару російської армії по маріупольському Драмтеатру 16 березня є вдвічі більшою за ту, що надала українська влада: замість 300 осіб йдеться вже про щонайменше 600 загиблих. Про це йдеться у розслідуванні Associated Press.
  • В окупованому Маріуполі фіксують по 10-15 звернень людей до лікарень з симптомами холери та дизентерії. Через відсутність реагентів встановити точний діагноз неможливо.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber