На окупованих територіях Донбасу назрівають бунти через незаконну мобілізацію

. Фото: Facebook/CБУ в Івано-Франківській області

На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей назрівають масові бунти незаконно мобілізованих до лав російської армії громадян України. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Вона додала, що від правозахисників, які працюють в ОРДЛО стало відомо, що чоловіки масово відмовляються ставати "гарматним м’ясом", тому готують акції протесту "призовників" та їхніх дружин проти "влади" самопроголошених псевдодержавних формувань.

Денісова зазначила, що вже були зафіксовані випадки перестрілки між примусово мобілізованими місцевими жителями та російськими військовослужбовцями.

За її словами військова прокуратора" ОРДО розігнала невдоволених, але це лише загострило ситуацію. Правозахисники повідомили, що за останні два тижні в лавах "армії" ОРДЛО тисячі людей склали зброю.

"Примусова мобілізація на захоплених РФ територіях є порушенням статті 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни. Вона суворо забороняє окупаційній державі змушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних чи допоміжних силах", — йдеться в повідомленні.

Що відомо

  • Упродовж останнього тижня російські військові примусово вивезли до фільтраційного табору в селищі Безіменне майже 3000 українців, серед яких — понад 300 дітей. Після фільтраційних заходів окупанти формують групи з маріупольців, яких спочатку депортують у Таганрог, а далі до депресивних регіонів Росії.
  • Російські окупанти нарощують темпи вивезення чоловіків з розбомбленого Маріуполя до фільтраційних таборів. Наразі за приблизними даними у таких таборах в Безіменному та Козацькому Новоазовського району Донецької області перебувають майже 4 тисячі чоловіків. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.
  • Понад 30 тисяч маріупольців військові Росії примусово депортували до РФ.  Про це розповів начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
  • Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • Окупанти відкрили ще один фільтраційний пункт в Маріуполі. В приміщенні "Метро". Це приміщення є гуманітарним штабом і фільтраційним пунктом одночасно.
  • 24 травня з Маріуполя до фільтраційного пункту в с. Безіменне Новоазовського району окупанти вивезли 346 маріупольців, зокрема 24 дитини.
  • З Маріуполя до фільтраційного табору 21 травня було депортовано 313 людей, зокрема 55 дітей
  • Маріуполь патрулюють "кадирівці", вони затримують та знущаються з людей

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber