В Маріуполі окупанти продовжують фільтраційні заходи — Денісова

. Російські військові на вулицях Маріуполя. Фото: Telegram / Людмила Денісова

Упродовж останнього тижня російські військові примусово вивезли до фільтраційного табору в селищі Безіменне майже 3000 українців, серед яких — понад 300 дітей. Після фільтраційних заходів окупанти формують групи з маріупольців, яких спочатку депортують у Таганрог, а далі до депресивних регіонів Росії. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Вона додала, щонайменше 10% містян, які не проходять фільтрацію, визнаються окупантами "небезпечними для російського режиму" — їх арештовують, після чого відправляють у колишню виправну колонію № 52 в селищі Оленівка Донецької області, або ж везуть у в'язницю "Ізоляція" у Донецьку.

"Перебування там супроводжується багаточасовими допитами, тортурами, погрозами страти та примушенням до співпраці", — зазначила Денісова.

За словами омбудсменки, захоплення та катування заручників є актом тероризму відповідно до Конвенції Ради Європи про попередження тероризму та воєнним злочином відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Що відомо

  • Російські окупанти нарощують темпи вивезення чоловіків з розбомбленого Маріуполя до фільтраційних таборів. Наразі за приблизними даними у таких таборах в Безіменному та Козацькому Новоазовського району Донецької області перебувають майже 4 тисячі чоловіків. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.
  • Понад 30 тисяч маріупольців військові Росії примусово депортували до РФ.  Про це розповів начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
  • Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • Окупанти відкрили ще один фільтраційний пункт в Маріуполі. В приміщенні "Метро". Це приміщення є гуманітарним штабом і фільтраційним пунктом одночасно.
  • 24 травня з Маріуполя до фільтраційного пункту в с. Безіменне Новоазовського району окупанти вивезли 346 маріупольців, зокрема 24 дитини.
  • З Маріуполя до фільтраційного табору 21 травня було депортовано 313 людей, зокрема 55 дітей
  • Маріуполь патрулюють "кадирівці", вони затримують та знущаються з людей

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber