Понад 30 тисяч маріупольців російські військові примусово депортували до РФ — Кириленко

. Наслідки обстрілів Маріуполя. Фото: Маріупольська міська рада

Понад 30 тисяч маріупольців військові Росії примусово депортували до РФ.  Про це розповів під час брифінгу в Медіацентрі "Україна" начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

Кириленко зазначив, що російські окупанти не отримують підтримку від населення, а відтак вдаються до хитрощів: під приводом евакуації людей на підконтрольні Україні території — везуть їх у фільтраційні табори.

"Вони вивозять до своїх так званих фільтраційних  таборів, які розміщені поблизу Маріуполя. Це, наприклад, населені пункти вздовж узбережжя Азовського моря. Вивозячи туди людей, вони їх розділяють на жінок із дітьми та чоловіків. Ділять по вікових критеріях. І після цього відбирають документи, які посвідчують, що вони є громадянами України", — додав Кириленко.

За словами Кириленка, військові РФ роздають маріупольцям розроблені за власними зразками довідки і після цього примусово вивозять на територію так званої "ДНР", або ж до Росії.

Що відомо

  • Маріуполь перебуває в блокаді російських військ із початку березня. Місто без електроенергії, води, газу та зв'язку. Гуманітарну допомогу російські військові не пропускають до міста.
  • Українські військові тримають оборону на території комбінату "Азовсталь", по якому російські окупанти продовжують наносити бомбові удари. Там перебувають мирні жителі та українські військові.
  • Україна не раз намагалася організувати гуманітарний коридор із Маріуполя, але російська сторона постійно зривала його проведення. Відкриття такого коридору обговорював і Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш із Путіним 26 квітня.
  • Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. При цьому 40% Маріуполя не підлягає відновленню.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber