"Ми доводимо, головне не стіни, а люди" — Маріупольський державний університет переїхав у Київ

. Маріупольській державний університет після обстрілів, фото надане ректором

З 18 квітня державний університет Маріуполя починає працювати у столиці. У Київ, заклад, де освіту отримує близько 4,5 тисячі студентів, перенесли днями. Рішення ухвалило МОН. Як навчатимуться маріупольці, яка доля викладачів університету та що з планами на майбутнє — Суспільному розповів ректор університету Микола Трофименко.

В якому стані майно університету?

Будівлі зруйновані. По них гатили зі всіх видів озброєнь. Частина приміщень спалені, є які обвалилась. Те що більш-менш було цілим — системно грабується. Всі наші корпуси були відремонтовані. Затишне студмістечко, ботанічний сад, потужна бібліотека — всього цього немає.

Один з корпусів розтрощеного Маріупольського державного університету, фото надане ректором

Збитки будемо рахувати. Це теж частина тих претензій, які держава Україна буде вимагати в судових інстанціях.

Що з викладачами?

Як тільки ми вибралися з Маріуполя, почали вести облік і реєстрацію всіх викладачів, співробітників, навчально-допоміжного персоналу. Приблизно 80% працівників вже виїхало. На жаль, 4 колег вбито: доктор технічних наук, кандидат філологічних, доктор біологічних, старший викладач кафедри здоров’я людини. Не знаємо ще долю близько 40 наших колег. Фіксуємо хто де, намагаємося допомогти, витягати наших людей.

Наслідки обстрілу Маріупольського державного університету, фото надане ректором

Що зі студентами та як і де продовжиться навчання?

Ми реєструємо всіх студентів, які виїхали. Знаємо, де понад 50% з них. З ними на зв’язку наші куратори. З понеділка ми поновлюємо навчальний процес. Все за планом, за розкладом і за графіком — начитування лекцій, робота із заочниками. Сервери, на яких містилася платформа дистанційного навчання, ми вивезли 24 лютого. Вони розгорнуті у Львові. І з понеділка ми поновлюємо навчальний процес у дистанційному форматі.

Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет підписав наказ про тимчасове переміщення до Києва. На базу КНУБА (Київського Національного університету будівництва й архітектури — ред). Нам визначили великий, дуже комфортний корпус в центрі Києва, місця в гуртожитку, надали можливість користуватися спортивною базою, всіма інфраструктурними об’єктами КНУБА. Ми створимо фронт-офіс університету, зберемо у Києві всі наші структури, з одного місця будемо повноцінно робити, те що зараз робимо в різних містах країни.

Маріупольській державний університет після обстрілу, фото надане ректором

Цей навчальний рік будемо завершувати дистанційно. Будемо готувати нашу базу, випускати наші випускні курси, видавати дипломи всім студентам, які виконають програму і складуть атестацію. І це будемо робити з огляду на обставини, в яких опинилися наші студенти.

Яким ви бачите майбутнє університету?

Університет потребує допомоги — і фінансової, і технічної. Надалі ми будемо системно готувати наші потреби, звертатися до фондів. Ми налаштовані зареєструвати фонд відновлення та допомоги Маріупольського університету. Тому що нам потрібно буде його відбудовувати й ми будемо готуватися до повернення у Маріуполь. Це подвиг, те що наші колеги зуміли вижити, виїхати та одностайно висловили думку про продовження роботи у Києві, аби зберегти університет. Ми зараз доводимо, що головне не стіни, а люди. Ми пропонуємо і нові освітні програми, які потрібні країні і яких ні у кого немає.

Корпуси Маріупольського державного університету після обстрілів, фото надане ректором

Використовуючи досвід іноземних партнерів, з їх допомогою в тому числі. Маріупольський державний має існувати, бо ми сьогодні — символ, і ми цьому статусу будемо відповідати.

Читайте також

“Не можна змушувати народ жити так, як хочеться Путіну. Це війна проти Бога” — рабин Мейр Стамблер

"Відновлення України буде коштувати сотні мільярдів доларів" — інтерв’ю з міністром фінансів

Звільнений Славутич. Як мешканці відстояли місто атомників та як воно живе зараз

У Бучі охопило відчуття безпорадності — фотографка Суспільного про війну, знімок "шафки" та убитих