З 2024 року у центрах первинної медико-санітарної допомоги у Дніпрі почали надавати психологічну підтримку пацієнтам. Протягом року, лікарі надали понад сім тисяч таких послуг.
Про це мовиться у пресрелізі міськради, який отримало Суспільне.
Від початку 2025 року психологічну допомогу надали 700 людям. Сімейні лікарі, терапевти та педіатри центрів первинної медико-санітарної допомоги пройшли відповідний курс навчання в академії Національної служби здоров’я України за програмою mhGAPГлобальна програма ВООЗ, спрямована на підвищення доступу до послуг з охорони психічного здоров'я шляхом залучення медпрацівників первинної ланки до надання послуг пацієнтам із психічними розладами.
"Сімейний лікар слідкує за результатом роботи з пацієнтом. За необхідності скеровує до психолога, психотерапевта чи психіатра. Людина може прийти до сімейного лікаря зовсім з іншими питаннями, а під час спілкування лікар може з'ясувати, що пацієнту потрібна й психологічна допомога", – сказала директорка одного з центрів Галина.
Працюють спеціалісти з різними віковими категоріями: дітьми, підлітками та дорослими. Також працює батьківський клуб, де лікарі консультують, як правильно вирішити ті чи інші питання з дітьми-підлітками.
Надають допомогу безоплатно у 12 центрах первинної медико-санітарної допомоги. Вони розташовані за адресами:
- вулиця Антоновича, 29;
- проспект Богдана Хмельницького, 19;
- вулиця Панікахи, 53;
- вулиця Ламана, 4;
- вулиця Велика Діївська, 111;
- вулиця Ближня, 31;
- вулиця Краснопільська, 6-Б;
- вулиця Галини Мазепи, 53 А;
- провулок Фестивальний, 1;
- вулиця 20-річчя Перемоги, 12;
- вулиця Висоцького, 2-А;
- вулиця Футбольна, 12.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро