Бійці 44 окремої механізованої бригади провели бойове злагодження на німецьких танках Leopard 1A5. Техніку Силам оборони України передали партнери. Аби опанувати зброю, військові проходили навчання у Німеччині.
Які переваги має західна техніка — бійці розповіли кореспондентам Суспільного.
На полігоні військові відпрацювали роботу по мішенях на відстані кілометр та півтора. Серед тих, хто з нуля опанував важку техніку у Німеччині, — водій-механік Дмитро. Після завершення навчання чоловік устиг виконати кілька бойових завдань на Харківщині. За словами бійця, основна перевага "Леопардів" над танками радянських зразків — маневровість, попри вагу у понад 40 тонн.
"Задом він їде зі швидкістю 30 кілометрів на годину. А наші танки максимум 15 км/год можуть їхати, ті що радянські. Техніка легка. Тут до того ж ще й коробка автомат, немає оцих важелів. Тут кермо "барашка". Їдеш — і крути. Газ, гальмо. І все", — розповів Дмитро.
Командир танкової роти Олександр зазначив: основні цілі для "Леопардів" — скупчення російських військових, бронетехніка та бліндажі. Наголосив: бойове злагодження потрібне, аби під час виконання задачі члени екіпажу танка працювали, як єдиний механізм.
"Це чудова машина. Ми самі на ній навчились працювати із закритих вогневих позицій. Є влучання і по БМПБойова машина піхоти противника, були влучання навіть і по танку, щоправда, він тоді вже був стоячим. Доволі ефективна зброя", — сказав Олександр.
Після інструктажу та обговорення плану дій екіпажі завели танки та розпочали стрільби по мішенях. На кожну дистанцію — по два постріли. Завдання, за словами командира танкової роти, — уразити скупчення противника та його укріплення. Окрім стрільби, у злагодження танкових взводів також входить маневрування на танках, додав Олександр.
Після успішно виконаного першого завдання танки переїхали на інші вогневі позиції. Наступна ціль — за півтора кілометра. І знов місія пройшла вдало.
Як розповів навідник танка Олег, керувати "Леопардами" навчався у Німеччині на симуляторах, тепер опановує реальні бойові машини. Додав: найголовніше — вміння працювати з оптичними прицілами та злагоджена робота екіпажу танка.
"Складнощів узагалі немає. Управління просте: заміряєш дистанцію, тобі заряджають снаряд, і дають дозвіл на постріл. Після команди дозволу я роблю постріл. Знаходимо ціль та знищуємо", — зазначив Олег.
Олександр зауважив: військові півтора року боронили Харківщину, успішно уражали укріпрайони, бліндажі та техніку армії РФ. Додав: постійно тренуються, аби танкісти були готові вирушити на виконання бойового завдання в будь-який момент.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро