Перейти до основного змісту

Власники залишили під обстрілами: історії врятованих птахів у притулку на Дніпропетровщині

В одному з притулків області мешкають врятоване пташеня лебедя з Дніпропетровщини та декоративний срібний фазан з Донеччини. За словами співзасновниці притулку Яни Русіної, цих птахів привезли одночасно й вони обидва потребували лікування.

Срібного фазана врятували волонтери під час евакуації собак та котів з Донеччини. Власники залишили його та інших домашніх птахів закритими у вольєрі, а самі – виїхали. Скільки тварини провели без їжі – невідомо, розповіла зоозахисниця Яна Русіна.

"У хлопців не було вже боксів і вже підручними засобами (вивозили — ред.). Це були і мішки, і пакети. І так їх пакували, щоб вже довезти. Тому що було багато котів та собак, аби птахи залишилися нетравмованими", — сказала вона.

Яна Русіна. Суспільне Дніпро

З Донеччини на Дніпропетровщину птахів везли понад добу. Срібного фазана, зазначила Яна, відгодовували декілька тижнів.

"Дуже хоче до павичів. Певно, я гадаю, що там також були павичі. Але наші павичі – вони не дуже хочуть дружити. Він намагається до них, намагається до своїх. Одному йому сумно, але поки що немає змоги знайти йому когось з родичів", — розказала зооволонтерка.

Срібний фазан. Суспільне Дніпро

Тоді ж до притулку передали й травмованого лебедя з Дніпропетровщини. Від голодної смерті та хижаків птаха врятував місцевий житель. Чоловік назвав лебедя Махою.

"Вона при ньому летіла зі своїми батьками та іншими пташенятами. І врізалась, на жаль, у лінію ЛЕД. Вона впала, були паралізовані лапки. Чоловік її підібрав, відвіз до ветклініки", — розповіла Яна Русіна.

Лебідь Маха. Суспільне Дніпро

Після падіння в птаха були численні забої та черепно-мозкова травма. Всі кістки, зазначила Яна, на диво залишилися цілими. Орнітолога у тій клініці не було, тому Маху передали на лікування в цей притулок.

"Вона крутилася, в неї були різні зіниці, різна реакція на світло. В нас було три доби крапельниць. Це було, скажімо так, експериментально. Але результати у нас дуже гарні", сказала жінка.

В прихистку лебедя годують зерновими, рибою та тертими овочами. Маха особливо полюбляє моркву, буряк та пекінську капусту, зазначила Яна.

"Маха дуже спокійна пташечка, в неї насправді така поведінка дівчинки-дівчинки. Маха знайшла собі тут друзів — бакланів і нашого Павла-Пауліни. Вони ходять вчотирьох", — розповіла зооволонтерка.

Зараз у лебедя – курс реабілітації. Якщо Маха одужає до весни, розказала Яна, планують випустити її в ставок поруч з притулком.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня

Вибір редакції