Впродовж 2024 року ціни зросли на понад вісім з половиною відсотків. Про це повідомили на сайті Державної служби статистики України. Мова йде не лише про вартість продуктів та послуг. Подорожчало пальне, будівельні та оздоблювальні матеріали. Відтак зросла і ціна на ремонт. Проте, за словами експерта з будівництва Миколи Берестюка, питання оновлення оселі нині актуальне для великої кількості людей.
Суспільне розпитало Миколу, як зробити якісний ремонт та на чому можна зекономити.
За словами фахівця, в першу чергу зекономити допоможе чіткий план робіт. Варто розрахувати бюджет та можливості.
"У цьому допоможе розробка проєкту, який враховує всі потреби. На даному етапі можна виконати лише технічну частину проєкту, а на візуалізаціях зекономити. Це дозволить заощадити близько 20% від вартості повного проєкту. Цей документ стане основою для прорахунку вартості й термінів ремонту", – каже Микола.
Микола розказав, що один з вартісних пунктів у ремонті – матеріали. Серед них: керамограніт, ламінат, сантехніка, освітлення, двері, меблі.
"Я раджу відмовитися від закордонний брендів на користь українських. Зазвичай імпортні товари дорожчі, бо виробники витрачають чималі гроші на рекламу, логістику та податки. Наприклад, закордонна плитка коштує 2000 гривень за квадратний метр, а плитка українського виробника – 1000 гривень за квадрат. Високо ймовірно, що з погляду якості вони не відрізняються", – розповідає експерт
За словами Миколи, ще зекономити кошти можна на дизайні. Фахівець радить відмовитися від таких сучасних рішень, як двері та плінтус прихованого монтажу чи тіньовий шов у стелі. Пояснив, що виконання цих робіт тривале та вимагає чимало підготовчих робіт.
"Плінтус прихованого монтажу з усіма матеріалами та роботами близько 800 гривень за погонний метр. Алюмінієвий плінтус накладний близько 300-350 гривень. Помножте різницю на периметр квартири та зрозумієте рівень економії", – каже експерт з ремонту.
Микола зауважив, не радити економити на ремонтній бригаді. Впевнений, що довіряти свою оселю можна лише перевіреним працівникам. Натомість заощадити рекомендує на стелі та стінах.
"Якщо стеля, то обов'язково натяжна, якщо стіни, то шпалери. У такому випадку економія у кілька разів", – говорить експерт.
Автор – Дмитро Майстренко
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро