Українське товариство охорони пернатих оголосило горобців птахами року — через скорочення популяції. На Дніпропетровщині найбільш поширеними є хатні та польові горобці. Містянин Дмитро каже — птахів дійсно стало набагато менше.
Що про це розповідає орнітолог — читайте на сайті Суспільного.
Дніпрянин Михайло підгодовує птахів вже понад п’ятнадцять років. На дачі чоловік повісив годівничку, щоб спостерігати за пернатими. Ділиться: також помітив скорочення чисельності горобців.
"Раніше дуже багато було. Вони жили під стріхою, а зараз теж живуть, але мало. Дуже мало. Мабуть, сім’я штук 10 їх там, не більше", — каже Михайло.
Чоловік розповідає: любов до пернатих передалась і онуку. Він власноруч виготовив їм місце для пиття води. Птахів підгодовує разом з дідусем. Каже: ніяких шкідливих продуктів — лише злаки.
"Горіхами підгодовую, пшоном підкормлюю. Хліб не даємо їм", — розповів чоловік.
У світі за сто років популяція горобців зменшилася вдесятеро, розповідає орнітолог Олександр Пономаренко. Додає: через російські обстріли руйнуються будівлі, тож горобці теж втрачають домівки. Але, зазначає орнітолог, це не є головною причиною скорочення чисельності.
"Є дійсно фактори, які пов’язані з науковим прогресом і з неправильним землекористуванням. І, чесно кажучи, з надлишковою розпаханістю земель. Але, щоб сказати, що горобці зовсім зникли, то ні", — зазначив орнітолог.
Сучасні будівлі не є зручними для життя горобців, пояснює Олександр Пономаренко. Рослини на полях обробляють пестицидами, що також впливає на птахів. Але загрози повного зникнення горобців — немає.
"Якщо ми бачимо горобців весною, влітку, то восени ми їх майже не бачимо. Чому? Тому що цей період вони якраз і кочують. Вони від’їдаються. Зараз вони шукають поживність у сільськогосподарських угіддях", — розповів Олександр Пономаренко.
Взимку, каже орнітолог, через морози частина птахів повернеться до міст, де їм комфортніше зимувати та шукати корм.
Авторка — Мирослава Заблуда
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро