"Відвідувачі можуть відчути себе вдома". Переселенці з Покровська відкрили кав’ярню в Дніпрі

У Дніпрі переселенці з Покровська на Донеччині відкрили кав'ярню "Забой". Місто обрали через умови програми для підприємців від Дії. Заклад мав розміщуватися якомога далі від зони бойових дій, пояснив Суспільному співвласник Максим. До того ж у Дніпрі велика кількість ВПО.

Заклад наш зустрічає гостей дзеркалом із написом "І зійде сонце над вільним Донбасом й осяє могутні береги Дніпра".

Дзеркало у кав'ярні. Суспільне Дніпро/Дмитро Солодовник

Також стіни кав'ярні прикрашають тематичні постери, шматки вугілля з однієї із шахт та інша атрибутика, яка нагадує Донеччину.

"Для інших донеччан — це таке місце, де можна поринути в атмосферу Донеччини, подивитися картини, відчути трішки своєї домівки. Тож тут багато людей, які приїжджають навмисно. А також багато місцевих мешканців. Тому ми робили цей заклад універсальним для всіх", — розказав співвласник закладу Максим Лисенко.

Максим Лисенко. Суспільне Дніпро/Дмитро Солодовник

Максим також співзасновник бренду одягу. Існує він з десяток років та набув популярності в донеччан і військових. Тому кав’ярня отримала таку ж назву. Завдяки цьому, про відкриття дізналися їхні клієнти, розповів Максим. Але є й ті, які проходили повз та тепер зазирають сюди постійно.

"Заходжу десь через день, коли є можливість. Ти зайшов, каву взяв, з тобою привіталися, побажали гарного дня і ти далі біжиш жити своє життя", — сказала місцева жителька Ірина.

Ірина. Суспільне Дніпро

Зараз в колективі працюють як переселенці з Донеччини, так і жителі Дніпропетровщини. Допомагає в закладі і молодша сестра Максима. За півтора місяця дівчина навчилася готувати каву.

"Приходять, розповідають свої історії. Це люди з Маріуполя або Авдіївки чи з іншого якогось міста. Вони приходять і кажуть: мені у вас подобається, я вдома", — розповіла Вікторія.

Вікторія . Суспільне Дніпро/Дмитро Солодовник

Бізнес допомагає й волонтерити. З 2014 року, за словами Максима, закуповували потрібні речі для ЗСУ. А з початку повномасштабного вторгнення РФ — збільшили масштаби.

"Ми заснували найбільший гуманітарний хаб у Донецькій та Луганській областях. Ми проклали ділянку від Волновахи до Сєвєродонецька. От всі бригади, які стояли на тому напрямку пройшли через нас", — сказав чоловік.

Світлини на стіні у кав'ярні. Суспільне Дніпро/Дмитро Солодовник

Зараз Максим відкрив ще одну кав’ярню в Дніпрі. Він розповів: це новий проєкт. Також в планах надалі розвивати бренд одягу.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро