"Це ж історія – це треба зберігати": військовий передав старовинні речі з Донеччини до музею на Дніпропетровщині

Військовий передав врятовані з руїн старовинні речі з Донецької області до історико-краєзнавчого музею в Межовій, що на Дніпропетровщині. Усі знахідки з трьох різних населених пунктів Донеччини: праски та рубелі з селища Желанне, старовинний гребінь з Новобахмутівки, скриня – з Веселого.

Докладніше про пам'ятки — читайте у матеріалі Суспільного.

Директорка Межівського історико-краєзнавчого музею Ольга Кудрявцева розповіла, що до неї звернувся військовий з бажанням передати речі до музею.

"Каже: я побачив відеоролик. Побачив, що ви з Мирнограда, що ви працюєте у Межівському музеї. Спершу хотів повести кудись далі, але побачив вас, ваш музей і мені захотілось зробити вам приємно і чомусь захотілось привезти саме до вас" — каже вона.

Передані речі. Суспільне Дніпро

За словами директорки музею, речі були знайдені в різних частинах Донеччини.

"Ця скриня була врятована із села Веселе, Покровський район Донецької області. Ось цей старовинний гребінь був знайдений у селі Новобахмутівка, теж Покровський район Донецької області. І ось ці речі: дві праски старовинні залізні та два рубелі вони були із селища Желанне. У мене просто пропав дар мови, коли він приніс. Я не очікувала", — розповіла вона.

Передані речі. Суспільне Дніпро

Жінка каже, речі знайдені не в музеях, а в будинках місцевих, які були зруйновані.

"Під час бойових дій, якщо воно зруйноване, то воно немає якихось ознак, просто руїни і було врятовано з руїн, під завалами, десь напівзруйноване. Казав, що хлопці казали йому "нащо воно надо?", а він каже "як це, це ж історія це треба зберігати" і тягнув", — розповіла вона.

Передані пам'ятки. Суспільне Дніпро

"З однієї сторони я дуже рада. Рада, що привезли саме нам. Але з іншої сторони я розумію, що це зі зруйнованих будівель врятовано і краще аби вони знаходились на своєму місці у цілих будівлях і зі своїми власниками", — зазначила директорка музею.

Авторка: Сніжана Салівон

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро