За все життя здав 650,5 літрів крові. Дніпрянин став рекордсменом України з донорства

Дніпрянин Володимир Ніколаєв став абсолютним рекордсменом України з донорства у 78 років. У всесвітній день донора, 14 червня, Володимир зробив свою 794 донацію. За все життя чоловік здав 650,5 літрів кров, розповіла Суспільному представниця Нацреєстру рекордів України Олена Булах.

Вперше донором Володимир став 47 років тому. Чоловік розповів: потреба лікарень у крові є завжди.

"Лікарня, пологовий будинок, треба допомогти здати кров. І усі з величезним задоволенням здавали. Незалежно від того, чи є війна, чи ні, це потрібно завжди. Люди травмуються, народжують", — сказав донор.

Чоловік здає кров майже щомісяця. У всесвітній день донора, 14 червня, чоловік зробив свою дев’яту донацію за 2024 рік. Найбільше їх було у 2005 році – 23 рази.

"Вийшов зі станції, йду на свій трамвай, такий задоволений, думаю "О, Боже, чудово. Живемо далі". Тобто ти комусь потрібен, а раз потрібен, то це вже прекрасно", — розповів Володимир.

За словами рекордсмена, лікарі періодично закликають його відмовитися від донацій. Але він впевнений, – вікових обмежень для донорів не існує.

"Будь-який лікар на всяк випадок — в раптом щось. Уже ж вік. Ну і що?. Донорство не впливає негативно ніколи і ні на кого", — сказав чоловік.

Представниця Національного реєстру рекордів України Олена Булах розказала: можна лише уявити, скільки життів врятував Володимир протягом десятиліть донорства. 14 червня рекорд був зафіксований офіційно. За словами жінки, перевершити його майже нереально.

"До нього готувалися пів року. Проведена велика робота. Весь цей рекорд, весь цей стаж, – він нам надав всі свої книжки, і люди остаточно сиділи й вираховували кожен місяць, кожен рік", — розказала Олена Булах.

Володимир Ніколаєв розповів: попри встановлений рекорд, збирається здавати кров і надалі.

Автор Андрій Незнаєнко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро