Семеро житомирян стали почесними донорами крові

З нагоди Всесвітнього дня донора крові в Житомирі відзначили донорів, які здали кров більше сорока разів. Вони отримали посвідчення почесних донорів крові та подарунки. Кореспонденти Суспільного дізнавалися, як відбувається процес здачі крові та що спонукає людей ставати донорами.

Директорка Обласного центру крові Алла Островська розповіла Суспільному, що почесним донором крові вважається людина, яка більше сорока разів безоплатно здала кров.

"Вітали ми сьогодні всіх донорів, але сім з них набули статусу "почесний донор". Ми їх привітали, вручили невеликі подарунки, подякували і чекаємо їх надалі в рядах донорів. Наразі потреба у всіх групах і всіх резусах, тому раді всім донорам, які завітали до нас, тому що їх кров сьогодні потрібна", — повідомила Алла Островська.

Максим Ольховський став одним із семи почесних донорів. За його словами, він здав кров 42-й раз.

"Були певні проблеми зі здоров’ям, а саме в мене був дуже високий гемоглобін, і порадили зайнятись донорством, що допоможе розрідити кров і покращити тиск. Так воно й втягнуло мене на десять років. За цей час я став почесним донором і отримав посвідчення та значок", — розповів Максим Ольховський.

Зі слів Максима, зазвичай донори не знають, як використають їхню кров. Однак він кілька разів здавав кров на прохання друзів.

"Це були операції дітям. Це діти друзів і вони зверталися з проханнями, тому я їм допомагав безпосередньо", — сказав донор.

Максим Ольховський розповів, що здача крові позитивно впливає на роботу організму та самопочуття.

"Ти оновлюєшся. Це класно. Я відчув це на собі. У ті часи, коли я мав проблеми з тиском, він щоденно був 180/120. Зараз у мене таких проблем немає, все в нормі. Відчуваю себе не на 42 роки", — пояснив Максим.

Галина Кострикіна також отримала відзнаку почесної донорки.

"Так сталося, що вперше мене попросили здати кров для знайомого і після цього я зрозуміла, що це не складно та не важко. Я можу робити це для тих, хто цього потребує. Сподіваюся, що врятувала не одне життя, а кому — не знаю", — сказала Галина Кострикіна.

За словами Галини, регулярна здача крові її омолоджує.

"Мені всі говорять, що я виглядаю молодше своїх років. Розумію, що дійсно рятую життя. Зараз війна і потреба в крові колосальна, як на фронті, так і тут, тому я вважаю, що кожна людина, яка не має протипоказань за станом здоров'я, має це зробити. А коли ви спробуєте, то зрозумієте, що вам хочеться це робити ще і ще", — розповіла донорка.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube