Експосадовець Дніпропетровської ОВА Юрій Голик виїхав із України за системою "Шлях": що про це відомо

Оновлено
Юрій Голик. Фото з фейсбук-сторінки Юрія Голика

Експосадовець Дніпропетровської обласної військової адміністрації Юрій Голик виїхав з України за системою "Шлях". Дозвіл на виїзд бізнесмену надала Дніпропетровська обласна військова адміністрація.

Про це Суспільному повідомили джерела в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Сам Голик підтвердив Суспільному, що наразі перебуває за кордоном і повернеться 17 червня. Він також не заперечив, що виїхав туди за системою "Шлях", куди його внесла Дніпропетровська обласна державна адміністрація за поданням фонду "Пісні, народжені в АТО".

"Як і всі рази раніше, я виїхав за системою "Шлях". Повернусь у понеділок. Інформацію стосовно цього виїзду, як і по всім попереднім, можна подивитися в деклараціях — там зазначено куди їздив і за чим", — повідомив Юрій Голик Суспільному.

Раніше про виїзд Голика повідомило видання "Дзеркало тижня" з посиланням на власні джерела в Державній прикордонній службі України. У повідомленні йдеться про те, що "консультант офісу президента та власник скандального телефону зі "зливами" НАБУ Юрій Голик залишив територію України" через систему "Шлях" з довідкою про інвалідність. Джерела видання в НАБУ, пише "Дзеркало тижня", підтвердили, що тиждень тому детективи в рамках розслідування справи Резніченка/Голика (про виграні ТОВ "Будінвест інжиніринг" тендери на ремонт доріг у Дніпропетровській області на суму понад 1,5 млрд грн) провели обшук в основного фігуранта справи Валентина Резніченка у його машині. Після цього Юрій Голик справді міг залишити Україну.

Юрій Голик був радником Валентина Резніченка, коли той очолював облвійськадміністрацію. Резніченка підозрюють, зокрема, у зловживанні владою та оборудках з бюджетними грішми.

23 травня 2024 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура провела обшуки вдома у співробітника НАБУ, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем. ЗМІ тоді повідомляли, що обшуки проводяться в рамках розслідування кримінальної справи про "Велике будівництво". За даними "Української правди", підставою для обшуків стало розголошення представниками НАБУ даних досудового розслідування в інтересах, зокрема, бізнесмена Юрія Голика, який фігурує у справі "Великого будівництва".

Що ще вдалося дізнатися Суспільному

Керівник благодійного фонду "Пісні, народжені в АТО" Володимир Юрченко не зміг ані підтвердити, ані спростувати інформацію про виїзд Голика.

"Я можу вам так сказати. Я його знаю, я не знаю виїхав він чи ні. І дозволи надаємо не ми, дозволи надає військова адміністрація", — сказав Володимир Юрченко.

Суспільне звернулось за офіційним коментарем до ДПСУ та Дніпропетровської облвійськадміністрації щодо факту та підстав виїзду бізнесмена.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро