НАБУ провело обшуки в ексголови Дніпропетровської ОВА Резніченка – УП

Валентин Резніченко. Дніпро ОДА

Національне антикорупційне бюро провело обшуки у ексголови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентина Резніченка у справі про фітнестренерку, чия фірма отримала з бюджету 1,5 млрд гривень на ремонт доріг в області.

Про це "Українській правді" повідомили співрозмовники в антикорупційних органах та політичних колах. За даними УП, слідчі дії мали місце на минулому тижні.

Суспільне направило запит до Національного антикорупційного бюро з питаннями щодо обшуків, коли саме вони проходили та які результати. Відповідь пообіцяли надати у визначений законом термін. Надану інформацію оприлюднимо.

Що відомо про справу

  • 2 листопада проєкт "Схеми» опублікував розслідування "Супутниця на мільярд", в якому розповіли, що приватна фірма "Будінвест Інжиніринг", яка освоїла вже півтора мільярда гривень на ремонті доріг у Дніпропетровській області, напряму пов’язана з керівником Дніпропетровської ОВА Валентином Резніченком, від якого залежить, кому і в яких обсягах виділяти бюджетні кошти області.
  • Половина компанії записана на Яну Хланту – професійну спортсменку, яка працює тренером з паверліфтингу в Дніпрі. Як з’ясували "Схеми", вона – близька особа для Резніченка, вони разом багато подорожували за кордон. Окрім того, Хланта пересувається на автомобілі Різниченка та отримувала зарплату в його фірмі.
  • Інша половина компанії, що освоює мільярди під час активної фази війни, через наближену особу пов’язана з бізнесменами-братами Дубинськими, яких США офіційно оголосили у розшук за підозрою у фінансових махінаціях.
  • Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відкрила кримінальне провадження після журналістського розслідування щодо фітнестренерки з Дніпра Яни Хланти. Інформацію про відкриття провадження Суспільному Дніпро підтвердила прессекретарка Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро