Видалили уламки з мозку, врятували ліве око: лікарі Дніпропетровщини понад дві години оперували пораненого бійця

У лікарні Дніпропетровщини після поранення на Авдіївському напрямку оговтується військовий Тарас. Тиждень тому його доправили з розбитою головою та вибитим оком.

Чоловік розповів Суспільному: під час одного із виїздів забирав поранених побратимів. Тоді російські війська й атакували його автівку.

"Зверху залетів фпв-дрон. Секунд 30 нічого не пам’ятаю. Опритомнів від того, що позаду в машині всі кричать. Почав надавати медичну допомогу. Побачив, що не встигаю, бо сам стікаю кров’ю", — сказав військовий.

Суспільне Дніпро

За словами гендиректора лікарні Дніпропетровщини Сергія (прізвище не вказуємо з міркувань безпеки — ред.), у стабпункті Тарасу надали якісну допомогу. Одна із ран в чоловіка була понад 6 сантиметрів.

"Його доправили притомним, але на межі... Розтрощені пазухи, розбита голова, термічний опік на руці", — розповів гендиректор лікарні.

Пораненому видалили уламки з мозку, аби він міг розмовляти та рухатися.

Нейрохірург Андрій зазначив, що уламки були й в очах, вдалося врятувати ліве око, а сама операція тривала понад дві години.

"Під мікроскопом потрібно було відмити цю рану до чистоти, тому що вона забруднена. Ці уламки в мазуті були чи в якійсь такій рідині. Довго відмивали. І потім під мікроскопом треба було забрати всі кісткові уламки. Виконали первинну пластику з використанням титанових імплантів", — розповів лікар.

Суспільне Дніпро

Перше, про кого після операції запитав Тарас — про свою шестирічну доньку. Заради неї і пішов боронити Україну. Чоловік на фронті вже понад два роки.

Нині, за словами нейрохірурга, військовий одужує. Його відімкнули від апарату штучної вентиляції легенів. Зараз він очікує на приїзд своєї родини.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро