"Планували ампутувати кінцівки, але пішли на ризик": як на Дніпропетровщині лікують військового

Олексію 38 років. Чоловік родом із Камʼянського, що на Дніпропетровщині. До Збройних сил України мобілізувався два місяці тому. Розповів, що під час відбиття російського штурму на донецькому напрямку отримав уламкові поранення рук. За словами медиків, через травми чоловік втратив близько трьох літрів крові.

Суспільному військовий розказав, скільки тривала евакуація з поля бою та як лікарям вдалося зберегти кінцівки.

Олексій розповів, що нині вже може рухати рукою та пальцями. Кінцівки йому прооперували в лікарні на Дніпропетровщині. Згадав, як отримав поранення. Тоді російський дрон скинув гранату в траншею, де був військовий.

"Стріляли з ранку і до вечора. Штурмували, стріляли з міномета, гранати з дрона, газ всілякий застосовували. Вчергове щось клацнуло. Бачу, кисть висить. І все. Заповзаємо в траншею і накладаємо турнікети. Чекаємо на евакуацію", – розповідає військовий.

Рука Олексія після операції. Фото: Суспільне Дніпро

Військовий розказав, що граната вибухнула на рівні грудей, але врятував бронежилет. Чоловік згадав як під час евакуації з поля бою російські війська поранили медика, який надавав йому допомогу.

"Мій медик послаблював іноді турнікети. Їх було по два на кожній руці. Він це робив, аби кров, не застоювалася. Але я слабо це все пам’ятаю", – каже Олексій.

Лікар-травматолог Андрій розказав, що через множинні рани медики планували ампутувати військовому обидві руки. Проте вирішили спробувати зберегти кінцівки.

"Багато разів були думки про те, щоб частково ампутувати кінцівки, але пішли на ризик, зберегли. На щастя поки у нас є позитивна динаміка і відновлюється те, в чому ми навіть не були впевнені", – каже Андрій.

Андрій – лікар-травматолог. Фото: Суспільне Дніпро

Лікар розповів, якщо реабілітація пройде вдало, військовий зможе повноцінно рухати руками. Для цього знадобиться мінімум декілька місяців.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро