Виконали понад двісті польотів. Як військові 108-ї бригади тероборони Дніпра працюють на БпЛА Heidrun

Бійці 108-ї бригади тероборони Дніпра на передовій працюють з розвідувальними БпЛА Heidrun. За словами військових, дрони безшумні та захищені від засобів радіоелектронної боротьби. З їхньою допомогою бійці шукають техніку росіян та виявляють зміни їхніх позицій. Після – по цілях відпрацьовують fpv-дрони, артилерія та міномети.

Суспільному військові розповіли, як працює безпілотник та як вони вдосконалили техніку.

Військовий Кирило каже: на розкладання безпілотного комплексу йде 10 хвилин. Коштує він 6 мільйонів гривень. У комплекті — два літаки та пара крил.

"Якщо один отримав пошкодження, але місію треба виконувати, – взяв інший літак. За п’ять хвилин ти вже в небі та працюєш", – каже Кирило.

Боєць Микита розказав, що Heidrun має переваги у порівняні з іншими безпілотниками. Наприклад, є денна камера та тепловізор. Змінюються вони натиском однієї кнопки.

"На багатьох комплексах, що б перейти на нічний режим, потрібно приземлити безпілотник, змінити камеру і лише потім на нічний режим переходиш. Серед переваг — також зв'язок. Що б заглушити Heidrun, потрібно залучити три серйозні комплекси", – розказує Микита.

За словами військових, безпілотник підключають до наземної станції. Для цього використовують 6-метрову вежу. Так Heidrun може літати на низькій висоті вдень та вночі. Бійці розказали, що вдосконалили антену.

"Ми працюємо виключно на подвійному патчіАнтени з низьким профілем, який можна встановити на поверхню. Це розробка на 3D-принтері. Радіус дії — 30 градусів. Дві антени покривають 60", – каже чоловік.

Військові встановлюють антену від безпілотника Heidrun. Фото: Суспільне Дніпро

Кирило розповів, що інформацію наземна станція передає на комп’ютери пілотів. Працюють за шість-вісім кілометрів від лінії зіткнення.

"Одного разу ми приїхали й по нас почала працювати артилерія. Позиція була знищена. Ми сиділи в бліндажі та просто молилися Богу. В противника закінчилися снаряди. Останній приліт був в 30 метрах від бліндажа", — згадує Кирило.

Військові зазначили, що під час приземлення швидко згортається камера, а також є захисний бампер. Таким чином Heidrun не розбивається.

"Приземлення бувають різні. Вночі це відключення двигуна з комп’ютера. Відключили, він впав у полі, пішли та забрали. Є варіант посадки по камері. Можна поставити трек, він полетить туди й буде там сідати", – говорить боєць.

Військові отримують інформацію від безпілотника на комп’ютери пілотів. Фото: Суспільне Дніпро

За словами Кирила, для керування безпілотником використовують звичайний джойстик для ігор. Перед кожним польотом техніку перевіряють. Heidrun бійці називають розумним безпілотником. Він попереджає про неможливість посадки в ризикованих умовах. У польоті може перебувати півтори години. За 9 місяців військові зробили на ньому понад 200 польотів.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро