Навчають студентів під обстрілами РФ: як працює Нікопольський коледж під час повномасштабної війни

У Нікополі на Дніпропетровщині студенти вчаться під майже щоденними російськими обстрілами. У місцевому коледжі уроки проводять онлайн. За словами викладачів, попри повномасштабну війну їхні учні здобувають призові місця на міжнародних та регіональних конкурсах.

Суспільному освітяни розповіли про перемоги студентів та щоденну роботу навчального закладу.

Олексій — студент Нікопольського коледжу. Хлопець розповів, що навчається онлайн та має успіхи. Взяв участь у міжнародному конкурсі та отримав президентську стипендію.

"З моєю вчителькою Антонією Дем’янівною ми готували багато тем, аналізували. Про перемогу я дізнався у свій день народження і це було для мене подарунком", – каже учень.

Олексій під час онлайн уроку в Нікопольському коледжі. Фото: Суспільне Дніпро

Нині на всіх поверхах коледжу порожні коридори, а за партами немає дітей. Вчителька Антоніна розповіла, що ще на початку повномасштабної війни задля безпеки всіх студентів перевели на онлайн навчання. Додала, що росіяни обстрілюють Нікопольщину прямо під час занять.

"Діти розуміють, що вчитися треба. Ті, хто хочуть вчитися, їм байдуже дистанційне навчання чи очне. Конференцію створили й працюємо. Вечорами, ночами, як й коли доводиться", – розповідає вчителька.

В умовах війни студентів коледжу навчає й Людмила. Жінка працює у навчальному закладі понад 15 років, викладає психологію. Розказала, що майже щодня учні телефонують за порадами та моральною підтримкою.

"Є випадки, коли діти бояться. Вони говорять про свої страхи, але не озвучують, що конкретно через обстріли, а взагалі. Тобто у дітей паніка. Вони запитують про те, коли війна закінчиться, коли зможемо побачитися", – каже психологиня.

У кабінеті директорки коледжу – декілька полиць з нагородами студентів. Очільниця закладу Любов розповіла, що деякі з них діти здобули вже під час повномасштабної війни.

"У спортивних змаганнях перемогла волейбольна команда. Славилася по всій Україні, бо ми займали перші місця", – говорить директорка закладу.

Любов – директорка Нікопольського коледжу. Фото: Суспільне Дніпро

Вона розказала, що наразі у коледжі понад чотириста студентів з Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей. За її словами, попри російські обстріли вони продовжуватимуть освітній процес й надалі.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро