"У нього майже немає обличчя": на Дніпропетровщині лікують пораненого військового

У медзакладі на Дніпропетровщині лікують військового, який отримав з десяток поранень. Медики розповіли, що Роман воював на Бахмутському напрямку. Чоловік втратив одне око, у нього зламана щелепа та перебитий ніс.

Суспільному лікарі розповіли, які операції пацієнту провели в Україні та що чекає на чоловіка закордоном.

За словами генерального директора медзакладу, 44-річний Роман у лікарні на Дніпропетровщині з третього травня. Нині чоловік не розмовляє, але вже спілкується за допомогою телефону та жестів.

"У нього майже немає обличчя. Лишилось лише праве око. Лівого ока немає, щелепа зламана, ніс повністю знесений", – каже генеральний директор медзакладу.

Роман розказав, що в цивільному житті працював на шахті. З початку повномасштабного вторгнення РФ вступив до Збройних сил України. Після поранення його доправили на Дніпропетровщину. В нашій області військовому зробили декілька операцій. Медики розказали, що обличчя пацієнту відновлюють ЛОРи, нейро- та щелепо-лицьові хірурги.

"У хворого поранення дуже масивні. Цей пацієнт потребує довгого та дуже складного подальшого лікування", – розповідає медик.

Роман до поранення. Фото з особистого архіву Романа

Медики кажуть, що на Дніпропетровщину Романа привезли підключеним до апарату штучної вентиляції легень. Він втратив півтора літра крові. За словами лікарів, зараз військовий в стабільному стані.

"Він вийшов з коми й зараз в повному контакті. В нього стоїть канюляПорожниста трубка з тупим кінцем, призначена для введення в організм людини лікарських або рентгеноконтрастних речовин, відновлення провідності дихальних шляхів, видалення рідин із порожнин тіла. в горлі, за допомогою якої він дихає, але вона не дає йому можливості розмовляти", – каже лікар.

За словами медиків, нині до Романа приїхала його кохана. Разом вони 15 років. Військовий розказав, що планує одружитися та хоче подорожувати. Невдовзі військовий поїде закордон, розповів генеральний директор медзакладу. Там пацієнту проведуть косметичну операцію, аби відновити обличчя.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро