Виконали роботи на майже половині земель: як проходить посівна на Криворіжжі

У Криворізькому районі Дніпропетровщини триває посівна. Аграрії вирощують, соняшник, ячмінь, пшеницю та кукурудзу. Цього року тепла весна сприяла початку ранньої роботи в полях.

Механізатор Андрій Ященко сіє соняшник. Розповів Суспільному: перші паростки з'являться вже за тиждень, а наприкінці літа — збиратимуть урожай. Чоловік каже, попри дощову весну сіють за графіком.

Працювати на полі чоловік почав з 16 років: продовжив справу батька, який змалечку навчав його землеробству. З 2014 по 2016 механізатор воював, а з 2017-го повернувся в аграрну сферу.

Суспільне Дніпро

"Хто на цьому виріс, на цій землі, він цінує цю роботу. А що будеш сіять: чи кукурудзу, чи пшоно, чи рис — то все одно душу вкладаєш в землю, в роботу", — говорить він.

Обробляє землі Криворіжжя й переселенець з-під Бахмута, 70-річний Йосип Панчишин. Чоловік розповів: виїхав влітку 2022 року, у своєму селищі був трактористом. На новому місці продовжив працювати на полі.

Суспільне Дніпро

"Я виїхав звідти. Ні хати, ні двора — нічого не лишилось. Колектив — "золотий", допоміг мені піднятись на ноги. Я тракторист-машиніст, в мене МТЗ, тільки вчора закінчив сіяти", — сказав Йосип.

Директор аграрного підприємства Артур Геккиєв зазначив: з понад 2,5 тисячі гектарів засадили тисячу гектарів пшеницею, а решта — соняшник. За його словами, працюють за графіком, однак як збуватиме продукцію – не знає.

Суспільне Дніпро

"Труднощі тільки з реалізацією. Бо коли обстрілювали порти наші, де приймають пшеницю на реалізацію, то відразу ціна мінялась, падала", — сказав аграрій.

Начальник Криворізької райвійськадміністрації Євген Ситниченко каже: торік вдалося розмінувати територію Апостоловської, Зеленодольської та Широківської громад, а це близько 10 тисяч гектарів.

Суспільне Дніпро

"На території Криворізького району 340 тисяч орної землі, яка на сьогодні вже повністю розмінована. Саме сільхозугіддя повністю використовується нашими аграріями", — говорить він.

За його словами, на Криворіжжі планують засіяти понад 200 тисяч гектарів, нині виконали роботи на майже половині земель.

Авторка Наталія Качуровська

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро