Збитки на понад 7 млн грн: у заповіднику на Дніпропетровщині квадроциклами пошкодили унікальні піщані бархани

У Дніпровсько-Орільському заповіднику на Дніпропетровщині водії квадроциклів та мотоциклів пошкодили природоохоронну територію. Попри заборону, розповів Суспільному інспектор заповідника Юрій Соколенко, вони заїхали на унікальні піщані бархани.

"Ловити їх дуже тяжко. Тому що спеціальної техніки в нас нема, а квадроцикл і мотоцикл треба ловити на такій ж техніці", — каже чоловік.

Юрій разом з правоохоронцями регулярно виїжджають в рейди. Говорить: правопорушникам загрожує штраф.

Суспільне Дніпро

"І поліція чергує, і ми чергуємо. Не так часто буває, навіть коли ми їх побачили, вони нас бачать і тікають навпростець. Ідентифікаційних знаків на квадроциклах нема, номерів на мотоциклах також", — розповів інспектор заповідника.

Бархани пошкоджені на значній території заповідника. Колеса квадроциклів утворили провалля по пів метра. Флора тут відновлюватиметься десятки років.

Суспільне Дніпро

Раніше на всій території кучугурів росли сосни. Проте декілька десятків років тому вони згоріли під час пожежі, каже геолог Вадим Стефанський.

За його словами, через відсутність дерев бархани й стали унікальними. Подібні кучугури в Україні можна побачити лише у Олешківських пісках Херсонщини та Танковому полігоні Харківщини.

"П`ятнадцять відсотків піска складається з пісків, які утворилися близько 50 мільйонів років тому. Вони містять морські мінерали типові. Є й досить великі зуби акул, яким близько 40 мільйонів тому", — зазначає геолог.

Суспільне Дніпро

Піщані бархани Дніпровсько-Орільського заповідника, за словами фахівця, планують зареєструвати як геологічну пам’ятку природи України. Подібні кучугури також природне середовище для червонокнижних жужелиць та деяких рослин.

На водіїв квадроциклів скаржаться й жителі поблизу заповідника. Одна з них, Ольга, каже: вони почали приїжджати близько місяця тому.

"Здебільшого на вихідних. У лісі вони катаються, по дорозі, понад хатами, з ревом оцим", — розповіла вона.

Інша місцева жителька Наталя додає: заповідну територію треба берегти та дотримуватися встановлених правил, а надто під час війни.

Водії квадроциклів пошкодили близько гектара піщаних кучугур. Загальна сума збитків — понад 7 мільйонів гривень.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро