До Дніпровсько-Орільського заповідника повернулися рідкісні й червонокнижні птахи: кого саме помітили науковці

Дніпровсько-Орільський заповідник. Фото: Дніпровсько-Орільський заповідник/Facebook

До Дніпровсько-Орільського заповідника на Дніпропетровщині повернулися рідкісні й червонокнижні птахи. Їх помітили під час проведення науково-дослідних робіт в Обухівській заплаві, в районі острова Кам'янистий та на водоймах Таромського уступу.

Про це повідомляється на сторінці заповідника у Facebook.

Науковці зазначають, міграція птахів через заповідник проходить доволі інтенсивно. У лісах вже повним ходом співають зяблики, співочі дрозди, вільшанки, вівчарики, мухоловки-білошийки та інші лісові птахи.

"Під час обліку було зафіксована значна кількість крижня, чирянок великої та малої, черней різних видів, лебедів, пірникоз та інших птахів. Гоголь вже пішов із заповідника далі, але дуже порадувала поява попелюха, який, хоч і не внесений в Червону книгу України, але має негативні тенденції чисельності в європейському та світовому масштабі", — мовиться у повідомленні.

До того ж, за словами науковців, помічена ціла група білоокої черні, яка занесена до Червоної книги України. Після повені 2023 року, восени, вона не з'являлась в заповіднику. Нині ж птах почав займати на його території нові площі.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро