На Дніпровському водосховищі встановили пів тисячі нерестових гнізд

На Дніпровському водосховищи встановили нерестовища. Фото: Facebook/Дніпропетровський рибоохоронний патруль

На Дніпровському водосховищі поблизу мікрорайону Одинківка у Дніпрі встановили 500 нерестових гнізд.

Про це сказано на Facebook-сторінці Дніпропетровського рибоохоронного патруля.

Встановили нерестовища для покращення умов природного відтворення водних біоресурсів. Розташовували їх переважно в тих місцях, де відсутні природні нерестові площі.

Виготовляють нерестові гнізда зі зрізаних кущів та хвойних гілок. Вони утримують ікру на однаковій глибині з рівнем води, даючи ікринкам якомога більше шансів на виживання.

Надалі іхтіологи спільно з державними інспекторами контролюватимуть стан відкладеної ікри та промиватимуть нерестовища від мулу і водоростей.

На черзі встановлення штучних нерестових гнізд на річці Самара, поблизу села Новоселівка Новомосковського району.

Що відомо про нерестову заборону

З 1 квітня на Дніпропетровщині почала діяти нерестова заборона на вилов риби. Її тривалість залежатиме від водойми. У Кам'янському водосховищі заборона триватиме з 8 квітня по 16 червня. У Дніпровському – з 5 квітня по 13 червня, у всіх інших водосховищах – з 1 квітня по 9 червня.

На всіх річках та їх кореневих водах (річищ з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) в межах області заборона триватиме з 1 квітня по 20 травня, а у інших придаткових водоймах річок – з 1 квітня по 30 червня.

В управлінні Держрибагентства у Дніпропетровській області функціонує телефонна "гаряча" лінія: (096) 400-02-50. На неї можна повідомляти про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро