Зможуть працювати на СТО чи розпочати свою справу: жінок на Дніпропетровщині навчають автодіагностиці

20 жінок на Дніпропетровщині навчають автодіагностики в рамках проєкту "WE ACT II: Діємо задля жінок та їхніх можливостей". Учасниці проєкту – ВПО, жінки з інвалідністю, партнерки військовослужбовців, розповіла Суспільному координаторка Наталія Вітка.

Серед тих, хто опановує для себе нову для себе професію — Вікторія. Для цього зареєструвалася на курси з діагностики авто для жінок. За кермом вона два роки і за цей час її машина не раз ламалася посеред дороги. Вікторія розповіла: доводилося самостійно лагодити.

Фото: Суспільне Дніпро

Хоч отримані знання жінка планує більше використовувати для себе, але й не відкидає варіанту, що могла б і працювати на СТО.

"Мені доводиться самій розбиратися у своїй автівці, вчити по ютубу, читаю, де яка рідина, куди заливати. Хочу розуміти, чи все правда, що мені кажуть на СТО. Якби на себе працювати в цій сфері, я б була цим задоволена дуже", — сказала слухачка курсів.

Вікторія. Фото: Суспільне Дніпро

У Катерини ж інші плани після курсів. Її чоловік та свекор раніше ремонтували автівки на СТО. Тому хоче навчитися, аби надалі допомагати їм. Раніше цією сферою жінка не цікавилася, була в декреті та планувала працювати майстром манікюру. Тож здивувала рідних обраними курсами.

"Можливо відкриємо власну справу, можливо, працевлаштуємося десь. Я думаю, це не буде зайвим. Найскладніше, думаю, ще попереду. Ще багато дізнаюся, але поки все зрозуміло. Мені здається, будь-яку професію жінка може освоїти", — розповіла Катерина.

Катерина. Фото: Суспільне Дніпро

На курсах жінки вивчають теорію та проходять практику. Головне, аби було бажання, розказав інструктор Андрій. Чоловік навчає автоелектриків з десяток років. Ця професія, за його словами, має попит. Навіть з мінімальними знаннями жінки можуть піти для початку стажерками на СТО.

"В мене головний працівник Олексій. Він 10 років тому навчався в жінки. Так що 10 років тому жінки автоелектрики були, то чому б сьогодні вони не мають бути? Менше ніж 30 тисяч гривень автоелектрик не заробляє", — сказав Андрій П'янов.

Андрій П'янов. Фото: Суспільне Дніпро

Реєстрацію на курси відкрили на початку року. Тоді зі всієї України заявки надіслали дві тисячі жінок. Майже половина з них — з Дніпропетровщини. Тому, як розповіла регіональна координаторка проєкту, в нашій області набрали найбільшу групу з 20 учениць.

"Це короткострокові курси, вони тривають до п'яти днів. Потім буде екзамен, після чого жінки отримають сертифікати міжнародного зразка. Також отримують стартові набори для початку своєї справи", — розказала Наталія Вітка.

Наталія Вітка. Фото: Суспільне Дніпро

Для жінок проводитимуть й інші курси: з бьюті-індустрії, кулінарії, ремонтів та сільського господарства. Анонси розміщуватимуть на сторінках Жіночих центрів працевлаштування в соцмережах.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро