"Збирала навколо себе всіх людей". У Дніпрі попрощалися з волонтеркою та парамедикинею Ольгою Гриценко

У Дніпрі попрощалися з волонтеркою та парамедикинею Ольгою Гриценко. 1 березня вона загинула після російського обстрілу під Куп’янськом на Харківщині.

Спогади друзів волонтерки — читайте у нашому матеріалі.

Біля будинку Ольги зібралися декілька сотень людей. Це рідні, друзі та колеги жінки. Серед них — Олександр. Чоловік розповів, познайомився з волонтеркою у 2020 році, коли шукав активістів району.

"Не вірили і сподівалися, що якась помилка, але ні. Оля була тією людиною, яка збирала навколо себе всіх людей. І ми разом прибирали парки, дитячі майданчики", — розказав чоловік.

Олександр. Фото: Суспільне Дніпро

Від початку повномасштабного вторгнення Ольга активно займалася волонтерством. Допомагала територіальній обороні, переселенцям та організовувала заняття з першої медичної допомоги для всіх охочих.

"Допомагала військовим: везли паливо, робили антени, заготівлі. Та людина, котра, коли пішла на війну, сказала: "А тепер без мене робіть район", — сказав Олександр.

Декілька сотень людей зібралися на прощанні з загиблою волонтеркою. Фото: Суспільне Дніпро

В березні 2023 року, не сказавши навіть рідним, пішла добровільно на фронт. Стала санітаркою-інструкторкою військової частини артилерійської бригади. Саме там в серпні 2023 року з нею познайомилась парамедикиня Анастасія.

"Вона мене дуже любила, і я її дуже-дуже любила. Я дуже хотіла, щоб вона служила в мене, але я не встигла. Тому що відповідальніше та сильніше людини я ще не зустрічала", — розповіла Анастасія.

На прощання зібралися рідні та друзі Ольги. Фото: Суспільне Дніпро

За її словами, вони разом займалися медичним забезпеченням військових. Ольга відповідала за всю медицину великого стрілецького батальйону.

"Вона любила кожного військовослужбовця, кожного пораненого. Вона ходила за ними, лікувала. Це неймовірна людина", — сказала вона.

Навіть звідти Ольга намагалася покращувати свій рідний район. Як розказав Олександр, з ідеями та завданнями могла телефонувати навіть вночі.

"Потрібно зробити свердловини для містян, майданчики. Контактувала з усіма, і навіть більшість не знала, що вона там", — розповів чоловік.

Волонтерку Ольгу Гриценко поховали на Ігренському кладовищі

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро