У Дніпрі створили «Запитальник» для кандидатів у депутати, який допомагатиме дніпрянам зробити свій вибір 25 жовтня 2020 року. Про це в ефірі «Українського радіо Дніпро» розповіли регіональна координаторка Виборчої Ради Дніпра Анна Колохіна та директор ГО «Інститут реформ та інновацій», експерт Виборчої Ради Дніпра Роман Сердюк.
За їхніми словами, «Запитальник» розробили в рамках проєкту «Свідомий вибір до органів місцевого самоврядування-2020».
Як зазначила Анна Колохіна, «Запитальник» має два варіанти – щодо виборів до Дніпровської міської ради та щодо виборів до Дніпропетровської обласної ради.
«Ми вважаємо, що питання, які є в цих "запитальниках", є саме тими питаннями, відповіді на як і дозволять громадянам зробити раціональний, свідомий вибір під час голосування 25 жовтня. Запитальники розміщенні на сайті Дніпровського центру соціальних досліджень, також на сторінці Виборчої Ради Дніпра», – зауважила Анна Колохіна.
Що стосується отриманих відповідей, то вони увійшли до порядків денних онлайн-обговорень з кандидатами на посади міського голови Дніпра та в депутати міськради.
«Далеко не всі кандидати й не всі політичні сили були готові до такого спілкування. Ми надсилали запрошення всім, але наразі у цих обговореннях взяли участь представники 5 політичних сил з 15, які йдуть на вибори до Дніпровської міської ради. Тобто лише третина була готова до такого діалогу. Запитання були достатньо гострими. Вони стосувалися бачення представників політичних партій, щодо їх подальшої взаємодії з громадою. Підіймали питання звітування перед громадою – як депутати або кандидати на посаду міського голови планують це робити, було озвучено достатнього цікаві думки. Багато часу приділили економічним питанням, питання про шляхи збільшення бюджетних надходжень до міської ради. Підіймалися болючі питання медицини, соціального захисту, забезпечення безпеки й правопорядку в місті», – розповіла Анна Колохіна.
12-13 жовтня Виборча Рада Дніпра планує провести онлайн-обговорення за участі кандидатів в депутати Дніпропетровської обласної ради.
«Зараз намагаємося підвищити рівень інформованості виборців про основні суб'єкти виборчого процесу», – зазначила Колохіна.
Експерт Виборчої Ради Дніпра Роман Сердюк розповів, що «Запитальник» з'явився після вивчення запитів виборці – жителів регіону.
«Він простий, зрозумілий для кожного виборця – для того, щоб громадянин, знаючи свої актуальні проблеми, могли проаналізувати, яка ж з партій або з кандидатів відповідає його очікуванням більше за інших», – сказав Роман Сердюк.
Що відомо
- Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
- У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.
- Згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", у місцевих виборах планують взяти участь 59% українців, але 56% вважають, що після них ситуація у їхньому населеному пункті не зміниться. 27% українців думають, що вибори принесуть зміни на краще, а 8% — гірше.
Читайте також
- На посаду міського голови Дніпра претендує щонайменше 11 кандидатів: хто вони
- Хто ще балотується на посаду мера Дніпра: досьє ще на 6 кандидатів
- У Дніпрі зареєстрували першого кандидата на посаду мера: що про нього відомо
- Боротьба за міста-мільйонники: кого партії висунули в мери та які в них шанси на перемогу
- Міськрада Дніпра на фініші каденції: дві третини депутатів за час роботи змінили фракції
- 160 тис. грн застави за кандидатство в мери Дніпра. Скільки коштуватимуть вибори на Дніпропетровщині