На Дніпропетровщині за тиждень на ГРВІ захворіли понад 11 тисяч людей. Статистика грипу та коронавірусу

Ілюстративне фото. Фото: Суспільне Дніпро

За тиждень, з 19 по 25 лютого, на Дніпропетровщині на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), включно із COVID-19, захворіли 11 694 людини. Про це повідомили в обласному лабораторному центрі МОЗ України.

За даними лабцентру, показник захворюваності на ГРВІ, зокрема грип, у порівнянні з попереднім тижнем знизився на 12,7%. Загалом це на 36% менше від встановленого епідпорогу.

Всього за тиждень в області шпиталізували понад 500 хворих з ГРВІ, майже половина з них — діти.

Як розповіли в лабцентрі, серед хворих на ГРВІ понад 3,5% людей — з COVID-19. За тиждень зареєстрували 247 випадків, що на 16% менше від попереднього тижня. 70 людей лікуються в стаціонарі. Зокрема, троє — в реанімації.

Що відомо про коронавірус

У 2020 році ВООЗ назвала поширення COVID-19 світовою пандемією. Тоді від коронавірусу помирав кожен 50-й хворий в усіх вікових групах. За даними лікарів, станом на травень 2023 року загалом за час пандемії у світі через хворобу померло 6,8 млн людей у світі, з них понад 111 тисяч — в Україні.

У травні 2023 року Всесвітня організація з охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила про закінчення пандемії COVID-19. Про це сказав голова ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус. Він також оголосив про припинення роботи надзвичайного комітету ВООЗ.

За його словами, 4 травня Комітет з надзвичайних ситуацій зібрався уп'ятнадцяте і рекомендував оголосити про припинення надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро