В області, яка межує з Дніпропетровщиною, виявили новий субваріант штаму коронавірусу: які симптоми

. Фото: Getty images (ілюстративне)

В області, яка межує з Дніпропетровщиною, виявили новий субваріант штаму коронавірусу "Омікрон" — JN.1, який називають "Дженні". Загалом в Україні підтвердили девʼять таких випадків.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

За повідомленням, у січні один випадок субваріанту штаму коронавірусу "Дженні" виявили у Запорізькій області, що межує з Дніпропетровською.

"Три випадки на Сумщині, по два — у Волинській та Черкаській областях та по одному — у Рівненській і Запорізькій областях. Вірус SARS-CoV-2 постійно мутує та ухиляється від імунної відповіді — тобто швидше вражає ослаблений імунітет, тож захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби", — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Що кажуть про новий субваріант штаму коронавірусу фахівці Дніпра

Професорка Дніпровського медичного університету Людмила Шостакович-Корецька розповіла, новий субваріант "Дженні" схожий на попередні субваріанти штаму "Омікрон".

"Первинний "Омікрон" зараз вже не циркулює, в основному циркулюють його субваріанти, не тільки цей, але цей зараз буде переважати", – зазначила вона.

За її словами, самостійно хворий не зможе визначити, який саме у нього субваріант штаму коронавірусної інфекції.

"Клінічна картина майже не відрізняється. Взагалі при коронавірусній інфекції хворий може мати дуже багато різноманітних симптомів. Але вважається, що частіше може з'являтися шкірний висип, поряд з іншими симптомами, такими як лихоманка, головний біль, респіраторні прояви", – каже Людмила Шостакович-Корецька.

Також вона зазначає, що цей субваріант відзначається не таким "тяжким" перебігом хвороби.

"Треба пам'ятати, що всі варіанти і субваріанти є загрозливими, небезпечними для людини з групи ризику. Таких людей дуже багато. Це і вік після 60, наявність захворювань, таких як цукровий діабет, хронічні захворювання", – зазначила вона.

Тому професорка радить робити профілактичне щеплення, аби уникнути тяжкого перебігу захворювання.

Що відомо про коронавірус

У 2020 році ВООЗ назвала поширення COVID-19 світовою пандемією. Тоді від коронавірусу помирав кожен 50-й хворий в усіх вікових групах. За даними лікарів, станом на травень 2023 року загалом за час пандемії у світі через хворобу померло 6,8 млн людей у світі, з них понад 111 тисяч — в Україні.

У травні 2023 року Всесвітня організація з охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила про закінчення пандемії COVID-19. Про це сказав голова ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус. Він також оголосив про припинення роботи надзвичайного комітету ВООЗ.

За його словами, 4 травня Комітет з надзвичайних ситуацій зібрався уп'ятнадцяте і рекомендував оголосити про припинення надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро