"Варю каші, консерви даю. Сам я — якось обійдусь". 77-річний чоловік у прифронтовому селищі опікується десятьма собаками

Ексклюзивно
Віктор, місцевий житель. Суспільне Дніпро

77-річний Віктор живе усього за десять кілометрів від лінії фронту, у Великій Новосілці. Населений пункт Донецької області регулярно обстрілюють російські війська, розповів він Суспільному. Чоловік каже, що попри відсутність комунікацій та пошкоджене російськими мінами житло залишати дім не збирається. Зараз живе у сусідки, чия квартира вціліла більше, та опікується 10-ма собаками.

Віктор з собаками. Суспільне Дніпро

Віктор 20 років пропрацював директором культурно-оздоровчого комплексу. Каже: зараз дуже сумує за улюбленою справою.

"Я живу звичайним життям, як жив до і продовжую так само. Єдине — сумую за улюбленою роботою, тому що я до останнього працював. Я 20 років пропрацював директором культурно-оздоровчого комплексу. Я режисер: всі свята районного масштабу я готував", — говорить він.

Підопічні Віктора. Суспільне Дніпро

Серед підопічних Віктора — власна собака та дев'ятеро приблудних. Усім їм він готує "обіди" з гуманітарної допомоги.

"Це все мої підопічні. Моя особисто собака Бетті — їй вже 16 років. А інші дев'ять собак прибігли самі. Рижик прийшов — один хребет був: скелет, обтягнутий шкірою. Двоє цуценят 3-місячних загинули: сказали, що інфекція кишкова, дуже шкода. Варю каші, консерви даю, які в гуманітарці. Сам я — якось обійдусь, в моєму віці вже шкідливо", — розказує він.

Будинки в населеному пункті пошкоджені обстрілами. Суспільне Дніпро

Квартира чоловіка пошкоджена через обстріли. Облаштувався тимчасово в сусідській. Каже: також стежить за іншими порожніми квартирами в будинку — щоб не пограбували.

"Коли холодно — топлю буржуйкою, ось зараз носив дрова. Це мені її військовий волонтер подарував. Побачив, що готую, це було в травні 2022 року, усі сусіди тоді з цеглин складали, знаходили залізні решітки і готували. Весь посуд у сажі, я увесь в сажі, посуд увесь перепсував. І волонтер глянув у яких умовах ми готуємо — і привіз", — розказав Віктор.

Зруйнована квартира в сусідньому будинку. Суспільне Дніпро

У населеному пункті постійно чутно звуки вибухів. Віктор говорить: звик.

"Тут і вдалині, і поруч гупає. Це непередбачувано: кожна секунда може бути непередбачуваною. Я цього не відчуваю — живу, як живу. Я на позитиві", — каже чоловік.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро