“Немає Мар’їнки вже. Жодного будинку“: історія рятувальника з Донеччини, який переїхав на Дніпропетровщину

Дмитро Богуцький — сержант 59-ї державної пожежно-рятувальної частини в Межовій. Раніше жив та працював у Мар’їнці. З 2015 року брав участь у рятувальних операціях на Донеччині. В інтерв'ю Суспільному Дмитро розказав про свою роботу та переживання.

За словами Дмитра, про роботу рятувальником він ніколи не замислювався. Цю професію обрав лише у 2015-му, коли почалась війна на Донбасі. За його словами, тоді в місті працювали лише державні установи. Так і обрав одну з них — став пожежником у Марʼїнці.

“Памʼятаю свій перши робочий день. Це був сезон трави. Коли все довкола горить. І у нас тоді за добу 14 виїздів було. О 10 ранку виїхали і об 11 ночі заїхали в частину”, — згадує Дмитро.

За словами чоловіка, працювати доводиться не лише у вогні, а й під обстрілами.

“У 2016 році було влучання в будинок. Поряд через лісочок, річку вже позиції днрівців. Ми приїхали на пожежу і по нас стріляли з автоматів. Я з-за рогу гасив”, — каже рятувальник.

Дмитро розповів, що має статус учасника бойових дій. Його отримав, коли працював у Мар’їнці.

“Відновлював людям будинки. Два роки я ремонтував дахи. Знову ж таки, декілька разів нас обстріляли”, — згадує Дмитро.

Рятувальник Дмитро Богуцький на робочому місці у пожежній частині Дніпра. Фото: Суспільне Дніпро

На Дніпропетровщину чоловік переїхав у березні разом з родиною. Розповів, що їхати довелося, бо у Марʼїнці роботи вже немає.

“Немає Мар’їнки вже. Не тільки частини, немає взагалі жодного будинку. Мій не виняток”, — каже чоловік.

Дмитро розказав, що нині до Донецької області їздить лише на ротації. За його словами, працювати рятувальником особливо у воєнний час складно та страшно.

“Ви не думайте, що ми всі тут герої, ми теж люди, у всіх діти, всі бояться. Скільки вже було повторних влучань, скільки вже загинуло пожежників, керівництва”, — каже Дмитро.

Авторка — Сніжана Салівон

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро