"Криза середнього всього". У Дніпрі презентували збірку поезій Ірини Пасько – фоторепортаж

У Дніпрі, у музеї «Літературне Придніпров’я», відбулася презентація збірки поезій дніпровської авторки Ірини Пасько «Криза середнього всього». Це дебютна книжка віршів письменниці, відомої за творами в жанрі фентезі. Ірина Пасько – кандидатка філологічних наук, літературознавиця, лекторка. Вона також на волонтерських засадах вела клуб з вивчення української мови.

Хто долучився до створення та видання книжки та як відбувалася сама презентація – в матеріалі Суспільного Дніпро.

У Дніпрі презентували збірку поезій Ірини Пасько, 10 лютого 2024 року. Суспільне Дніпро

Історія цієї книжки, каже Ірина Пасько, розпочалася 2022 року, вже під час повномасштабної війни. Сидячи в коридорі, вона побачила в інтернеті оголошення столичного видавництва «Відкриття», яке шукало молодих талановитих авторів, і заповнила заявку. Запрошення до співпраці надійшло через кілька місяців, коли авторка вже забула, що подала рукопис.

На презентації. Суспільне Дніпро

«Мені приходить лист, і в ньому написано: «Ваш рукопис нам дуже відгукнувся і ми хочемо видати його своїм коштом». Я сиджу така: «Який рукопис? Що це було?»… І в нас якось так все пішло душевно, ми не поспішали, все обговорили, затвердили, вичитали й видали», – сказала Ірина Пасько.

Книга вийшла друком у видавництві "Відкриття". Суспільне Дніпро

Вірші в збірці «Криза середнього всього», говорить поетка, можна умовно поділити на «серйозні», верлібри та «несерйозні». Останні, схожі на стендапи, написані в іронічному стилі, втім, не позбавлені глибинних сенсів.

"Криза середнього всього". Суспільне Дніпро

Ілюстрації до збірки поезій Ірини Пасько створила її подруга, художниця Тетяна Адаменко.

Тетяна Адаменко. Суспільне Дніпро

«Це була дуже цікава пропозиція. Я починала з таких, більш дитячих ілюстрацій, але авторка сказала мені: «Вибач». А потім я приїхала до Іри в гості. Це було взимку, я заблукала в їхньому районі, вже сутеніло. І на фоні синьо-сірого неба – дроти і голуб, який примерз і вмер, але все ще висів. І я зрозуміла, що щось таке й треба малювати для цієї збірки», – сказала на презентації Тетяна.

Скетч Тетяни Адаменко. Суспільне Дніпро

Видавчиня книжки, керівниця видавництва «Відкриття» Наталя Васильєва каже: до повномасштабного вторгнення Росії в Україну вони працювали в Харкові, опісля – переїхали до Києва, де відновили роботу. Видавництво спеціалізується на творах молодих сучасних авторів.

«Я завжди кажу, що була зі 140 гривнями в гаманці, коли я виїхала з Харкова 25 лютого 2022 року. І ми все почали спочатку, взагалі не маючи грошей. Потім ми отримали грант. «Відкриття» – це, на мою думку, влучна назва для видавництва, яке спеціалізується на відкритті молодих авторів. Й Ірина справді стала нашим відкриттям», – зазначила Наталя Васильєва.

Наталія Васильєва (ліворуч). Суспільне Дніпро

На презентації збірки авторка прочитала кілька поезій.

Суспільне Дніпро

«Мене особисто ця збірка вразила свою сміливістю, відвертістю й відкритістю. І схвилювала, і збентежила, і подарувала надію сподіватися», – сказала на презентації наукова співробітниця музею «Літературне Придніпров’я» Світлана Мартинова.

Суспільне Дніпро

Презентація завершилася автограф-сесією.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро