Без офіційних місць занурення та вперше 6-го січня: як відзначили Водохреще в Дніпрі

У 2024 році, після переходу на новий календар, православні віряни вперше відзначили Водохреще 6 січня. Через воєнний стан офіційних місць купання в Дніпрі немає, але містянам пірнати не забороняли. Тому вранці на Набережній Перемоги деякі місцеві занурювалися в річку.

Віталій занурюється на Водохреще 10 років поспіль. Окрім цього, розповів чоловік, пірнає в холодну воду і в інші дні. Каже: до цього треба готуватися та не ризикувати, якщо є якісь захворювання. Віталій вирішив зробити це саме 6-го січня та покликав із собою друзів.

"Чому 6-го? Я вважаю, що потрібно по новому календарю і підтримую це. Забажав змінитися у своєму житті та вводити таку звичку для себе", — сказав чоловік.

Віталій. Фото: Суспільне Дніпро

Знайома Віталія, Ксенія, на Водохреще занурюється п'ятий рік. На її думку, перенесення святкування на 6 січня підтримає лише частина людей, інша — відзначить за старим стилем, 19-го. Своє рішення пірнути зараз пояснює тим, що це — повернення до українських традицій.

"Перехоплює дихання, коли пірнаєш в таку холодну воду, але це традиція, ми звикли до цього. Я вірю, що пірнувши на Водохреще у святу воду — ми набираємося здоров’я на рік. Жодного разу не хворіла за останні роки”, — сказала жінка.

Ксенія. Фото: Суспільне Дніпро

20 років на Водохреще в холодну воду занурюється і Валентин. Цього року, за його словами, температура води не відрізняється від попередніх. Перед Водохрещем чоловік особливо не готується до занурення, лише щоранку впродовж року купається в холодній воді. А от чи пірнати 6-го — то сумнівів у нього не виникало.

"Я завжди був прихильником цього стилю, щоб по новому, як в Європі було в нас. Підтримую, тому що здоров’я хороше, самопочуття добре та весь негатив змивається. Ще більше сил з’являється, кров приливає, киснем постачається все більше", — сказав він.

Валентин. Фото: Суспільне Дніпро

На пляжах у Дніпрі цього року рятувальники не чергували, адже офіційних місць купання не визначили. Але на таких локаціях перебували поліцейські.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро