На Дніпропетровщині втричі зросла кількість випадків сказу тварин: як проходить імунізація

. Фото: Суспільне Дніпро

На Дніпропетровщині втричі зросла захворюваність на сказ серед тварин. За інформацією головної спеціалістки Держпродспоживслужби Вікторії Войни, з січня зафіксували більш ніж 30 випадків хвороби, тож вакцинували понад три тисячі людей.

Як вберегтися від вірусу та чи проводять імунізацію диких тварин – у матеріалі Суспільного.

В дачному кооперативі Ігренського району на початку жовтня від інфекції загинула корова, а 25 жовтня зафіксували вірус у домашнього кота. Таміла Стручковська, начальниця Дніпровської держлікарні ветмедицини каже, 6 жовтня фахівців викликали власники корови. У тварини з’явилися характерні симптоми сказу.

"Тварина при них також падала, були нервові паралічі, вона боялася світла", – каже начальниця Дніпровської держмедицини Таміла Стручковська.

Ветеринари почали 10-денне спостереження за коровою. Та наступного дня, каже Таміла Стручковська, тварина померла.

"Потрібно було виривать яму глибиною 4-5 метрів, пересипать хлорним вапном та спалювати труп згідно з інструкцією по боротьбі зі сказом тварин. Людей, які були в контакті з цією коровою, це було 4 людини з цією коровою — ми одразу направили в медичний заклад", – повідомила вона.

Місцева жителька Лідія каже, їхні будинки неподалік лісосмуги. Тому худоба та  домашні тварини інколи контактують з дикими.

"Я колись бачила лисицю, вона курей крала, ну її напевно, вбили", – каже місцева жителька Лідія.

Фото: Суспільне Дніпро

Таміла Стручковська пояснює, лисиці є основним джерелом сказу. Та через воєнний стан в країні, мисливцям заборонили полювання.

"Сказ – це дуже небезпечна віруснє захворювання. Гинуть домашні тварини, дикі тварини та люди. Воно не виліковне. Як ведуть себе домашні тварини: вони агресивно проявляють. Тільки профілактичне щеплення тварин може спасти від сказу", – розповідає вона.

Вікторія Война, головна спеціалістка Держпродспоживслужби, розповідає минулого року зафіксували 9 випадків сказу серед тварин. А цьогоріч — 33. тож вакцинували понад три тисячі людей, які контактували з хворими тваринами – в основному собаками та котами. У всіх випадках, каже спеціалістка, ввели карантин на 2 місяці.

"Треба провести всі заходи: це й інформаційна робота й провести вакцинацію й дезинфекцію місця загибелі тварини чи місця утримання тварини. Зафіксовані більше випадки: собаки, коти, 4 лисиці, там по великій худобі 1 й по дрібній рогатій худобі 1, куниця була", –розповіла головна спеціалістка Держпродспоживслужби Вікторія Война.

Ще одна причина спалаху хвороби, каже Вікторія, відсутність минулорічної імунізації диких тварин –  через обстріли армією РФ. Втім, цьогоріч у регіоні її розпочали з 10 жовтня.

На Дніпропетровщині проводять імунізацію диких тварин. Фото: Суспільне Дніпро

Володимир Нечипоренко, начальник Павлоградської районної ветлікарні, розповідає, майже 50 тисяч доз такої вакцини мають розкласти на відкритих територіях. Для цього сформували спеціальні бригади. Препарат поїдають вовки, лисиці, єнотоподібні собаки та борсуки.

"Кожні 200 метрів розкладається вакцина, потім згідно цих стовпчиків контролюється поїдання: з’їли не з'їли. Проводиться це на 4, 8 та 15 день", – розповів Володимир Нечипоренко.

Фото: Суспільне Дніпро

Загалом по області розкладуть більш ніж двохсот тисяч доз для імунізації диких тварин. Таміла Стручковська нагадує, аби вберегти котів та собак від зараження — раз на рік необхідно проводити вакцинацію. Якщо ж у тварини помітили симптоми — треба негайно звернутися до дільничного ветлікаря.

Авторка – Поліна Паламарчук.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро