На Дніпропетровщині виявили сказ у кота, який покусав чотирьох людей

. Фото: Суспільне Дніпро

На Дніпропетровщині виявили випадок сказу у тварини в селі Олександрівка Дніпровського району. Там кішка покусала чотирьох людей — їм вже зробили щеплення.

З початку року по серпень на Дніпропетровщині виявили 24 випадки сказу, розповіла Суспільному головна спеціалістка Держпродспоживслужби Вікторія Война. Це були коти, собаки, лисиці та дрібна рогата худоба.

Володимир Карасьов перебував на своїй дачі в селі Олександрівка, коли його покусала кішка. Розповідає, спочатку тварина поводила себе спокійно, а згодом агресивно накинулася на нього.

"З кущів вистрибнула кішка і вкусила за ногу. Перед цим і ще кілька людей покусала там же на дачах. І при мені ще, поки думали, що з нею робити, ще одну людина вкусила, сусіда мого по дачі. Рана на морді, під оком, сильної піни не було, недоглянутий вигляд, вся в павутинні", – говорить Володимир Карасьов.

Володимир Карасьов. Фото: Суспільне Дніпро

Наступного дня після укусу кішки, Володимир звернувся до травмпункту.

"Там зробили щеплення від сказу і направили в лікарню за місцем проживання. П'ять уколів будуть робити, імуноглобулін колоти та спостерігати. Це стандартна процедура, нічого тут страшного", – каже чоловік.

Сліди від укусу кішки зі сказом на нозі Володимира. Фото: Суспільне Дніпро

Кішку, каже Володимир, через два дні відправили на експертизу до вірусологічного відділу Дніпропетровської регіональної державної лабораторії. Там підтвердили у тварини сказ.

"В цій лабораторії проводять люмінесцентну мікроскопію мазків. Ось з головного мозку підозрюваної тварини, яка поступила до нас, робляться мазки головного мозку", – сказав потерпілий.

Сказ підтвердили у лабораторії. Фото: Суспільне Дніпро

Вірусологічний відділ, каже його завідувачка, єдине місце на Дніпропетровщині, де діагностують сказ у тварин. З 2014 року там також досліджують звірів, привезених з Донеччини. З цього регіону найбільше випадків — з 20 зразків позитивні аналізи — у восьми. На Дніпропетровщині ситуація трохи краща, розповідає жінка.

"В цьому році наш відділ дослідив 250 патматеріалів на сказ, це і дикі тварини, і собаки та коти, корови. З них 24 – позитивні, тобто кожний десятий випадок — позитивний. Зараз на осінь різко пішло збільшення цих випадків", – каже Марина Ніконова.

Марина Ніконова. Фото: Суспільне Дніпро

Кіт, який покусав чоловіка в Олександрівці, каже головна спеціалістка Держпродспоживслужби Дніпропетровщини Вікторія Война, міг контактувати з інфікованими дикими тваринами. Розповідає, загалом постраждали чотири людини — їм вже зробили щеплення. Протягом року сказ серед тварин у межах міста не виявляли, всі випадки — в області.

"З початку року виявлено 24 випадки сказу. Це були коти, собаки, лисиці, дрібна рогата худоба. Щороку реєструється сказ і, на жаль, він зростає, тому що збільшується популяція лисиць. Це тварини, які є перенощиком сказу, тому що зараз військові дії й відстріл не проводиться", – сказала Вікторія Война.

Вікторія Война. Фото: Суспільне Дніпро

У вірусологічному відділі кажуть, не варто вбивати тварину, адже це ускладнить підтвердження сказу. А якщо не робити профілактику після укусу, розповідає головна спеціалістка Держпродспоживслужби, це завершиться смертю для людини — бо хвороба стовідсотково летальна. Також жінка радить власникам тварин – робити щеплення.

Що відомо про сказ

Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком запалення головного мозку зі швидким ураженням центральної нервової системи.

У разі несвоєчасного проведення профілактичних щеплень та зволікання з наданням медичної та ветеринарної допомоги смерть людини та тварини неминуча. Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини.

Хвороба передається при укусах скаженою твариною (90% випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру чи слизові оболонки (10% випадків). Інфіковану тварину вирізняє агресія, посилене слиновиділення, боязнь води, світла.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро