Заарештованому в Криму журналісту Єсипенку призначили державну стипендію ім. Л. Лук'яненка

.

Заарештованому в Криму українському журналісту Владиславу Єсипенку призначили державну стипендію імені Левка Лук'яненка. Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський, текст документа оприлюднили на сайті глави держави.

«Призначити державну стипендію імені Левка Лук'яненка на період незаконного затримання, утримання та протягом одного року після звільнення Єсипенку Владиславу Леонідовичу», – йдеться в указі.

Президент України також призначив державні стипендії імені Левка Лук’яненка ще 13 українським політв’язням у Росії. Зокрема, кошти від держави на період незаконного затримання, утримання та протягом одного року після звільнення отримуватимуть Емір-Усеін Кук, Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, Станіслав Асєєв, Віталій Буянов та інші.

Державна стипендія імені Левка Лук’яненка призначається для українських громадян, незаконно затриманих та утримуваних Російською Федерацією чи окупаційною адміністрацією РФ, яка здійснює загальний контроль на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і АР Крим, у зв’язку з громадською або політичною діяльністю цих осіб.

Хто такий Владислав Єсипенко

Владислав Єсипенко є позаштатним журналістом Радіо Свобода. Після анексії Криму Росією він виїхав з півострова й оселився в Кривому Розі.

Продовжував бувати в Криму, висвітлював соціальну та екологічну проблематику, знімав опитування кримчан. Затриманий ФСБ Росії в окупованому Криму 10 березня 2021 року за звинуваченням у шпигунстві на користь України, а також зберіганні в автомобілі "саморобного вибухового пристрою".

Майже місяць до Єсипенка не допускали адвокатів. Водночас в інтерв'ю російському державному телеканалу "Крым 24" Єсипенко нібито підтвердив, що дублював відзняті відео українським спецслужбам. На засіданні суду в Сімферополі, куди допустили незалежного адвоката, Владислав Єсипенко заявив про тортури з боку російських спецслужб.

Що відомо

  • Журналісту Владиславу Єсипенку інкримінують частину 1 статті 223-1 Кримінального кодексу Росії – чоловік нібито збирав інформацію для українських спецслужб, а у власній в автівці мав саморобну вибухівку. Стаття передбачає до шести років позбавлення волі.
  • 26 травня підконтрольний РФ Верховний суд Криму відхилив апеляцію на продовження арешту фрілансера Владислава Єсипенка. Таким чином, він залишився під арештом у СІЗО як мінімум до 11 липня 2021 року.
  • 30 квітня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя продовжив на 2 місяці арешт Єсипенку.
  • 23 березня незалежні адвокати мали оскаржити запобіжний захід для Владислава. Хотіли змінити утримання в ізоляторі на будь-який інший дозволений законом захід. Але Владислава до суду не привезли, засідання відклали.
  • 19 березня дружина журналіста звернулася до президента Володимира Зеленського, МЗС та правозахисників. У листі просить сприяти звільненню Владислава Єсипенка – внести його до списку обміну.
  • Раніше повідомлялося, що експертиза не знайшла відбитків пальців арештованого в Криму фрілансера Радіо Свобода Єсипенка на "вилученій" у нього гранаті.
  • Дружина журналіста Катерина Єсипенко повідомила, що Владиславу інкримінують ще одну статтю обвинувачення.
  • 3 травня, в День свободи преси, Катерина Єсипенко заявила, що її чоловіка змусили дати свідчення під тортурами.
  • 6 липня підконтрольний Росії районний суд Сімферополя розпочав розгляд по суті справи Владислава Єсипенка.

Читайте також

  • На Дніпропетровщині поліція затримала чоловіка за наругу над державним прапором

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро