ЮНЕСКО офіційно визнало саке — традиційне японське рисове вино — і тайський суп том ям кунг частиною нематеріальної культурної спадщини людства. Ці кулінарні символи своїх країн тепер отримали міжнародне визнання як унікальні явища, що відображають багатовікові традиції та культурну ідентичність.
Про це повідомляє The Guardian та на сайті уряду Таїланду.
На засіданні ЮНЕСКО в місті Лукке, Парагвай, вирішили додати 45 нових елементів до списку нематеріальної культурної спадщини людства, зокрема й українську писанку. Серед них — саке, що є невіддільною частиною японської культури, та гострий тайський суп том ям кунг, візитівка тайської кухні.
Саке
Саке, традиційне рисове вино, яке японці почали вживати ще в VIII столітті, отримало визнання завдяки своїй ключовій ролі в японських соціальних і культурних подіях. Його готують із мінімальної кількості інгредієнтів: рису, води, дріжджів та спеціального рисового грибка кодзі.
Процес виробництва саке є довгим і складним, адже передбачає багатоетапне приготування, яке зберігає секрети століть. Напій згадується в класичній японській літературі, зокрема в "Повісті про Генджі" XI століття, і донині зберігає статус "божественного дару".
Японський посол в ЮНЕСКО Такехіро Кано наголосив, що це визнання допоможе відновити інтерес до традиційного саке в самій Японії, де молодь все частіше надає перевагу імпортним винам чи пиву. Прем'єр-міністр Японії Сігеру Ісіба також вшанував цю подію, зазначивши, що внесення саке до списку ЮНЕСКО є важливим для збереження національних традицій та стимулювання експорту напою, який щорічно приносить понад 265 млн доларів.
Том ям кунг
Тайський суп том ям кунг — це страва, яка поєднує гостроту, ароматність та гармонію з природою. Основні інгредієнти — креветки, корінь галангану, лемонграс, листя кафрського лайма, чилі та кокосове молоко — є втіленням тайської філософії простоти й самодостатності.
ЮНЕСКО відзначило том ям кунг як страву, що символізує зв'язок тайців із природою та їхню повагу до культурної спадщини. Рецепт передається з покоління в покоління, і суп став частиною "м'якої сили" Таїланду, сприяючи популяризації країни на міжнародному рівні.
Міністр культури Таїланду Судаван Вангсупхакіткосон підкреслив, що том ям кунг є прикладом того, як із доступних місцевих ресурсів створюють здорову та поживну їжу. Тепер він долучився до інших феноменів тайської культури, таких як традиційний масаж, танці тхон і нора та фестиваль Сонгкран.
У 2022 році український борщ увійшов до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media