Скандал з українською іконою: Росія віддасть "подарунок" Лаврова, щоб Інтерпол його перевірив

СРНА

Скандал навколо старовинної української ікони, яку подарували міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову під час його візиту до Боснії та Герцоговини, отримав продовження. Після звернення України з цього приводу до боснійської сторони, місцева прокуратура порушила справу, а Росія заявила про намір повернути ікону дарувальникам, щоб Інтерпол з'ясував її походження.

З чого все почалося

Конфлікт виник через те, що співпрезидент від сербської громади Мілорад Додік подарував старовинну українську ікону очільнику російського МЗС Сергію Лаврову під час візиту останнього до Боснії і Герцеговини 14 грудня.

Українська сторона висловила обурення з цього приводу. В МЗС України заявили, що цій іконі 300 років і вона походить з Луганська, на ній також є печатка Українського Народного комітету культури 1920 року. У відомстві також наголосили, що ця реліквія є частиною української культурної спадщини, тому вона має бути повернута на батьківщину.

У зв’язку з цим посольство України у Боснії та Герцеговині спрямувало відповідну ноту протесту МЗС країни.

Згодом боснійська прокуратура повідомила про відкриття справи щодо української ікони. "Прокуратура Боснії та Герцеговини отримала інформацію від глави Міністерства закордонних справ Бісери Туркович, в якій зазначено, що міністерство отримало ноту від посольства України. Відкрито справу, і будуть проводитись перевірки", — заявили у прокуратурі, передає місцеве видання Dnevni avaz.

Росія пішла на поступки

У МЗС Росії 19 грудня заявили, що повернуть сербській стороні подаровану Лаврову реліквію, щоб Інтерпол з'ясував походження. "Ікона буде повернута дарувальникам для подальшого уточнення її історії по лінії Інтерполу", — повідомляє російський "Інтерфакс" із посиланням на зовнішньополітичне відомство Росії.