Магучіх та Харлан: які статті у вікіпедії українці читають під час Олімпійських ігор 2024

Ексклюзивно
Емоції Ольги Харлан після фіналу Олімпіади-2024, 4 серпня 2024. AP/Andrew Medichini

Українці стали більше читати про Олімпійські ігри у вікіпедії під час змагань у Парижі. Наприклад, стаття "Літні Олімпійcькі ігри 2024" набрала 87 тисяч переглядів, а також популярними стали тексти про українських спортсменок.

Про це "Вікімедіа Україна" повідомила Суспільне Культура.

На тлі Олімпіади-2024 серед читачів української вікіпедії є інтерес до тем спорту та Олімпійських ігор.

Так, загальна стаття про Літні Олімпійські ігри 2024 набрала 87 тисяч переглядів із початку липня. Стаття "Україна на літніх Олімпійських іграх 2024" — 56 тисяч переглядів із липня та стаття "Таблиця медалей літніх Олімпійських ігор 2024" — 29 тисяч переглядів із липня.

Крім того, на ресурсі переглядали й статті про спортсменів, серед яких лідерами були матеріали про українську стрибунку Ярославу Магучіх — 60 тисяч переглядів, українську фехтувальницю Ольгу Харлан — 55 тисяч переглядів та українську тенісистку Еліну Світоліну — 19 тисяч переглядів.

На українській вікіпедії також читали статті про закордонних спортсменів: стаття про сербського тенісиста Новака Джоковича зібрала 8 тисяч переглядів із липня, стаття про американську гімнастку Сімону Байлз зібрала 5 тисяч переглядів, а про алжирську боксерку Іман Хеліф — 3 тисячі переглядів.

Також в українському сегменті цифрової енциклопедії шукали статті про види спорту, які є в Олімпіаді. Кількість переглядів корелює з тими видами спорту, де українки й українці вибороли призові місця. Стаття про стрибки у висоту зібрала 13 тисяч переглядів, а стаття про фехтування — 5 тисяч переглядів.

Також переглядали статті про попередні змагання:

  • статті "Олімпіада 2020" та "Україна на Олімпіаді 2020" зібрали по 14 тисяч переглядів;
  • статті про Олімпіади в Ріо 2016 року, Лондоні 2012 року і Пекіні 2008 року — по декілька тисяч переглядів.

Суспільне — офіційний транслятор Олімпійських ігор. Спортивні події транслюють на трьох платформах:

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media