Суддя штату Флорида Роберт Пеґґ 20 липня відхилив завершення розгляду справи про наклеп експрезидента США Дональда Трампа проти ради Пулітцерівської премії. Тепер адвокати Трампа зможуть допитати членів ради.
Про це повідомляє The New York Times.
У 2018 році видання The New York Times і Washington Post отримали Пулітцерівську премію за висвітлення російського втручання у президентські вибори в США 2016 року та зв'язків Трампа з Росією. Спецпрокурор Роберт Мюллер III займався розслідуванням російського втручання у вибори, однак не зміг довести, що Трамп чи члени його команди координували свої дії з Росією.
Трамп заперечував інформацію журналістів та закликав раду Пулітцерівської премії скасувати нагороду 2018 року. Проте у 2022 році рада заявила, що незалежні експертизи не виявили ознак наклепу в статті. Тоді вони повідомили, що "жодні уривки чи заголовки, суперечки чи твердження в будь-якій із заявок-переможців не були дискредитованими фактами, що стали відомі опісля вручення призів".
Врешті Трамп подав до суду на раду Пулітцерівської премії, звинувачуючи її у наклепі. Натомість адвокати премії наголошували, що заява комісії 2022 року була думкою, а не констатацією факту — отже, про наклеп не може бути й мови.
Водночас суддя Пеґґ із Флориди стверджував, що заява може бути наклепом, якщо її не підкріпити належним фактажем. А заява ради Пулітцерівської премії 2022 року містить занадто мало інформації для людей, які її прочитали, на думку судді.
Трамп писав у соціальній мережі Truth Social 20 липня, що рада Пулітцерівської премії не зможе ховатися за прецедентом 1964 року, який надає захист журналістам та іншим особам від позовів про наклеп держслужбовців.
Раніше Трамп безрезультатно судився із The New York Times і Wall Street Journal через статті про його імовірні зв'язки з Росією.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media