Німецька державна опера повертає на сцену російську співачку Анну Нетребко

Оперна співачка Анна Нетребко. Фото: Anna Netrebko/facebook

Поки у Швейцарії скасовують концерт за участі російської оперної співачки Анни Нетребко, у Німеччині повертають її на сцену. Артистка візьме участь в одній з восьми прем'єр наступного сезону Німецької державної опери у Берліні.

Про це повідомили на презентації сезону, розповідає німецьке видання B.Z.

Новий генеральний музичний директор опери Крістіан Тілеманн та нова художня керівниця Елізабет Соботко презентували нову програму наступного сезону берлінської опери.

"Програма має на меті спокусити, зворушити, стимулювати думки та розважити. Важлива одна вимога — якість", — вважають вони.

Російська оперна співачка Анна Нетребко зіграє головну роль у "Набукко" Джузеппе Верді, прем'єра запланована на 6 жовтня 2024 року. А також разом із чоловіком Юсіфом Ейвазовим буде гостею в "Трубадурі" Верді 15 травня 2025 року.

скриншот із сайту опери

Соботко на пресконференції висловила сподівання, що протестів не буде, бо вважає це "абсолютно не виправданим": "Вона зробила дуже дурну річ, але вона дистанціювалася і насправді більше не має нічого спільного з Росією".

А Тілеманн додав, що захоплюється Нетребко і не знає, хто б краще могла зіграти Ебігейл.

Хто така Анна Нетребко

Анна Нетребко — російська оперна співачка. Громадянка Росії, з 2006 року також громадянка Австрії, живе у Відні.

У 2014 році вона пожертвувала 1 мільйон рублів оперному театру в Донецьку, який на той час уже не був підконтрольним Україні через розпочате Росією вторгнення. Тоді вона казала, що "просто хоче підтримати мистецтво".

Анна Нетребко і Олег Царьов.

Після початку повномасштабної війни в лютому 2022 року Нетребко зіткнулася з бойкотом своїх концертів на Заході. Зокрема, через це російську співачку в Метрополітен-опері замінила українка Людмила Монастирська, а її концерти скасували у Тайвані, Естонії та Чехії.

Приблизно через місяць співачка публічно засудила війну і заявила, що зустрічалася з Путіним лише кілька разів за своє життя.

Німецька опера у 2022 році опера скасувала виступи Нетребко, але у 2023 році внесла до програми. Тоді проти висловився посол України в Німеччині, МЗС та Український інститут.

А організатори Міжнародного травневого фестивалю у Вісбадені (IMF) заявили, що попри відмову українських музикантів виступати у межах заходу з російською співачкою Анною Нетребко скасовувати її виступ не будуть.

Також Нетребко подала скаргу на Метрополітен-оперу через Американську гільдію музичних артистів — профспілку, що представляє інтереси оперних виконавців. У лютому 2023 року Метрополітен зобов'язали виплатити їй понад 200 000 доларів за 13 скасованих виступів через контрактну угоду, яка вимагає від установ платити виконавцям, навіть якщо вони згодом вирішили не залучати їх.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media