"Це позов, яким людині просто закривають рота": активісти розповіли про позов проти руху No Netrebko

. Фото: Dmytro Pivovarov/Facebook

Німецький диригент Мікаель Гюттлер позивається до українських активістів з руху No Netrebko через критику російської оперної співачки Анни Нетребко.

Про це в ефірі Радіо Культура розповіли активісти Катерина Плаксій та Дмитро Пивоваров.

Як зазначила Катерина Плаксій, Нетребко в Німеччині особливо сильно підтримують проросійські сили. Сам Мікаель Гюттлер був гостьовим диригентом Маріїнського театру (театр опери та балету в російському місті Санкт-Петербург), асистував російському диригенту Валерію Гергієву, який відомий своєю наближеністю до Путіна.

Активісти додали, що Гюттлер від літа 2023 року через суди переслідує організаторів протестів проти Нетребко. Перші претензії були до журналіста та одного з представників руху No Netrebko після того, як той дав інтерв'ю і висловив свою оцінку про зв'язок співачки та диригента. Пізніше претензії з'явилися й до інших активістів: зокрема, йому не сподобався пост Плаксій у Facebook, де та висловилася про ситуацію навколо російської пропаганди.

"Мікаель Гюттлер заявляє, що це зачіпає його честь та гідність. І коли в таких випадках хочуть через суд заборонити висловлюватися, то може йтися про позови проти свободи слова. Це позов, яким людині просто закривають рота", — зазначила активістка.

Вони додають, що консультувалися з адвокатами і юристами, тому впевнені, що це типовий позов, щоб "залякати людину, закрити їй рота, навантажити її фінансово тощо". Крім того, Гюттлер спочатку надіслав листи з претензіями через адвоката, а в суд подав у день анонсу берлінського протесту проти оперної співачки.

"Причому це була неділя, а в неділю суди й адвокати не працюють", — додає Плаксій.

Активісти зазначили, що заручилися підтримкою адвоката і збираються боротися, адже не можуть дозволити, щоб їм заборонили висловлюватися на тему пропаганди.

Хто така Нетребко

Анна Нетребко — російська оперна співачка. Громадянка Росії, з 2006-го також є громадянкою Австрії, живе у Відні.

У 2014 році вона пожертвувала 1 мільйон рублів оперному театру в Донецьку, який на той час уже не був підконтрольним Україні через розпочате Росією вторгнення. Тоді вона казала, що "просто хоче підтримати мистецтво".

Анна Нетребко і Олег Царьов.

Після початку повномасштабної війни в лютому 2022 року Нетребко зіткнулася з бойкотом своїх концертів на Заході. Приблизно через місяць співачка публічно засудила війну і заявила, що зустрічалася з Путіним лише кілька разів за своє життя.

Через це російську співачку в Метрополітен-опері замінила українка Людмила Монастирська, а її концерти скасували у Тайвані, Естонії та Чехії.

Водночас організатори Міжнародного травневого фестивалю у Вісбадені (IMF) заявили, що попри відмову українських музикантів виступати у межах заходу з російською співачкою Анною Нетребко, скасовувати її виступ не будуть.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media