Прочитати текст голосом іншої людини: OpenAI створила новий інструмент на основі ШІ

Згенеровано штучним інтелектом. Суспільне Культура/Вікторія Желєзна

Компанія OpenAI створила новий інструмент на основі штучного інтелекту — Voice Engine. Він дає можливість озвучити текст голосом іншої людини.

Про це йдеться у блозі компанії.

У функції Voice Engine є кілька варіантів використання, зокрема вона може дуже реалістично озвучувати тексти голосом будь-якої людини. Для навчання їй достатньо лише 15-секундного відрізка.

Компанія додає, що за допомогою цього інструменту можна передати не тільки безпосереднє звучання голосу людини, її тембр, а й особливості конкретного мовлення. Під час перекладу Voice Engine зберігає рідний акцент оригінального мовця: наприклад, якщо першоджерелом був голос француза, то аудіо англійською матиме французький акцент.

За словами розробників, інструмент може допомогти:

  • записувати та перекладати подкасти й відео;
  • людям, які з якихось причин не можуть читати;
  • тим, хто має проблеми з відновленням голосу через різні мовленнєві порушення;
  • дітям у навчанні;
  • спілкуватися німим людям, озвучуючи їхні текстові запити.

Voice Engine почали розробляти ще у 2022 році, але поки не роблять його доступним. У компанії вважають, що інструмент можуть масово почати використовувати недоброчесно і він стане частиною створення реалістичних дипфейків.

Тому компанія спочатку хоче отримати відгук щодо можливих небезпек та обговорити етичні питання.

На початку березня OpenAI представила іншу нову функцію — тепер для чатбота ChatGPT — "Читання вголос". За її допомогою користувач або користувачка може прослухати відповіді на запити одним із п'яти голосових варіантів. Функція підтримує 37 мов і доступна у застосунках для iOS та Android.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media